Lovosice – ASK Chomutov B 78:82 (36:37)

Sestava a body domácích: Šebo 24, T. Malý 18, Puchar 15, Vácha 8, Hrdlička 6, Žižka 5, Podpěra 2, J. Malý, Bureš.

A začátek utkání tomu odpovídal, domácí se ujali lehce vedení 10:0 a hosté měli na kontě po dvou minutách už čtyři fauly po opravdu nevybíravých zákrocích. Jenže hosty „zdobí“ ještě jedna vlastnost – tou je zkušenost z mnoha odehraných bitev. Ta se začala projevovat na konci první části, kdy se domácí o míč sami připravovali zbytečnými technickými chybami a hosté začali slibný náskok domácích stahovat.

Druhou část začali lépe domácí, v šesté minutě vedli o sedm bodů, jenže pak přišlo opět několik technických chyb lovosických hráčů, čehož hosté dokonale využili ke strhnutí vedení na svou stranu.

Třetí čtvrtina duelu se Lovochemii příliš nepovedla. Chomutov už ve čtvrté minutě vedl o šest bodů, pak se sice opět prosadili střelecky domácí a dostali se do jednobodového vedení, jenže díky proměněným šestkám po zbytečných faulech domácích se hosté ujali vedení opět o šest bodů.

Že nakonec bude mít utkání dramatickou koncovku, tomu nikdo po odehraných sedmi minutách v poslední části asi ani nevěřil. Hosté totiž vedli o devět bodů a hráli velmi dobře takticky. Domácí proto zkusili presink po celém hřišti, což se jim vyplatilo. Do konce utkání chyběla minuta a půl a Chomutovští vedli již jen o pouhý bod. Hosté se do konce utkání trefovali pouze ze šestek, přesto deset vteřin před koncem vedli o tři body.

Míč však měli domácí a k prodloužení jim chybělo málo – proměnit trojkový pokus. K pokusu o střelbu sice došlo, jenže střela byla krátká a hosté si míč doskočili a dotáhli již zápas s přehledem do vítězného konce.