V minulých dnech se o tom přesvědčili mladí judisté Sport Judo Litoměřice, konkrétně starší žáci, kteří absolvovali přebor ČR družstev i mistrovství ČR jednotlivců.

Litoměřické družstvo mělo v Jihlavě obhajovat loňský titul, ale jeho ambice směřovaly spíše k zisku některé z medailí. To se také vyplnilo, když tým měl ve skupině velmi silné celky JK Jablonec nad Nisou a Bef Blansko, se kterými těsně prohrál. Obsadil tak až 3. nepostupové místo. Tito soupeři se nakonec podělili o medaile, když titul získalo Blansko, stříbro Jablonec n. N. a bronz Jičín.

„Náš celek stavíme převážně z vlastních odchovanců, chybí nám silnější obsazení ve vyšších hmotnostech, což vlastně rozhodlo. Pochvalu si zaslouží za bojovnost především Franek, Kocourek, Lorenc a Rákosník, kteří získali nejvíce bodů. Zvlášť si cením vystupování Mirka Lorence, který potvrdil svou formu i na mistrovství ČR jednotlivců, když v hmotnosti do 50 kg pětkrát vyhrál a nakonec se radoval ze zisku titulu. Navázal tak na tradici v rodině Lorenců, kde jeho bratři David i Martin se mohou pochlubit celou řadou mistrovských titulů a medailí právě v mládežnických kategoriích. V soutěži jsme měli ještě tři borce. Ve stejné hmotnosti jako Mirek startoval ještě Kamil Valenta, který postoupil po třech výhrách až do semifinále, kde však zaváhal. Ale nakonec se mu přeci jen podařilo vybojovat bronzovou medaili. Zbývající dva závodníci se do bojů o medaile nedostali – Jiří Hrubiško do 42 kg dvakrát prohrál a Jan Franek do 46 kg podlehl překvapivě průměrnému soupeři, který následně také prohrál, a tak Honzu nevytáhl do dalšího utkání,“ přiblížil poslední závody starších žáků trenér Václav Červín.

Výsledky družstva Sport Judo na přeboru ČR: JK Jablonec n. N. 3:4 (23:28), Bef Blansko 4:5 (30:42), Baník Ostrava 6:2 (50:15), JK Kladno 5:4 (50:40), JC Plzeň 6:3 (53:30).

Sestava SJ Litoměřice: 38 kg J. Čermák (3/2), 42 kg J. Kocourek (3/0), J. Hrubiško (1/1), 46 kg J. Franek (4/1), 50 kg M. Lorenc (4/1/0), 55 kg K. Valenta (1/4), 60 kg J. Homolka (0/3), M. Koutecký (0/2), 66 kg T. Rákosník (4/1/0), L. Koller (0/0), 73 kg M. Šmíd (2/3), +73 kg L. Landa (2/1/2).