Písek – Litoměřice 54:71 (16:23, 33:50, 42:58)

Sestava a body: Krupka 21, Štepánek 16, Šotnar 14, Šebo 11, Košárek 4, Prudký 4, Peterka 1, Bruzl, Radimský, Rámeš.

Hosté mají v této soutěži na co navazovat, v loňském roce se totiž probojovali až do 4. kola, kde pak na domácí palubovce sehráli utkání před zaplněným hledištěm s týmem ČEZ Nymburk. Letos byli jako postupující do vyšší soutěže automaticky zařazeni do druhého kola. Los jim určil nebezpečné družstvo z Písku, které se Slavojem svádělo ještě před rokem boj o postup.

Litoměřičtí odjeli k utkání bez dvou opor (Feštr, Hrubý) a také bez trenéra Šotnara, který odjel s úspěšným týmem U16 na Moravu bojovat o extraligové body. Vedení týmu se tak ujal asistent Roman Dufek, který poslal na hřiště základní sestavu ve složení: Šotnar, Štěpánek, Krupka, Šebo, Košárek. Hosté dávali od začátku najevo, že si přijeli pro vítězství. Po vyhrané první půlce o sedmnáct bodů Slavoj postihla menší herní krize ve třetí čtvrtině, kdy zaznamenal jen osm bodů, ale soupeř toho nedokázal využít, takže čtvrtá čtvrtina se dohrávala z povinnosti. V průběhu zápasu se na hřišti objevili všichni hráči litoměřického týmu a zápas s přehledem vyhráli rozdílem sedmnácti bodů.

„V dalším kole nás měl čekat tým I. ligy Sokol pražský, ale ten nečekaně prohrál v Poděbradech s týmem II. ligy, a tak ve třetím kole pojedeme do Poděbrad. Vítěz tohoto zápasu přivítá v lednu 2008 na své palubovce dlouholetého a úspěšného účastníka Mattoni NBL družstvo Děčína,“ prozradil jméno případného soupeře litoměřický trenér Rudolf Šotnar.

Už tento pátek (2. 11.) čeká basketbalisty Slavoje Litoměřice domácí utkání sedmého kola I. ligy, ve kterém hostí BK Chomutov (19).