V soutěži jednotlivkyň již po kvalifikaci neměla Iva mezi 34 dívkami vážnější soupeřku a s velkým náskokem zvítězila před Sandrou Opaleckou a Marií Hečlovou (obě Liberec). Iva Bubeníková a Sandra Opalecká navíc vytvořily jasně nejlepší synchronní dvojici a radovaly se ze zlata i v soutěži dvanácti přihlášených párů, a to před rožnovskou dvojicí Karbanová/Obluková a Heč– lovou /Zadražilovou z Liberce.

Iva Bubeníková tak přiváží do Litoměřic ze šampionátu hned dva tituly MČR, čímž navázala na nedávný úspěch z Mezinárodního mistrovství Maďarska v Balatonfüred, kde mezi dívkami ze čtyř států rovněž v mládežnické soutěži zvítězila. Byla to velmi dobrá příprava na blížící se vrchol sezony – Světový závod mládeže jednotlivých věkových skupin, který se bude odehrávat v kanadském městě Quebec. Do soutěže dívek 13–14 let je kromě Bubeníkové přihlášeno přibližně 70 děvčat z více než 15 zemí.

Z dalších výsledků MČR žactva 2007: žáci: 1. Martin Pelc (Sokol Žižkov I). Synchronní páry žáků: 1. Martin Pelc/Naim Ashhab (Sokol Žižkov I/Sokol Kampa). Družstva: 1. Lokomotiva Liberec, 2. Sokol Žižkov I, 3. Rožnov pod Radhoštěm.