A tak k historicky prvnímu miniturnaji (vždy se pořádá v jednom městě za účasti tří družstev) zajíždělo lovosické družstvo do České Lípy, kde kromě domácích bojovaly i hráčky Slovanu Litoměřice. Jako dobré se ukázalo také rozhodnutí, že družstva mohou být i smíšená, čehož využily Lovosice i Česká Lípa.

Faktem zůstává, že více než basketbal byly k vidění spíše souboje o míč, ale právě radost z dosaženého koše nebo vítězství je to, co tak malé děti k basketbalu přitáhne ještě víc.

Lovosice – Slovan Litoměřice 25:27 (16:6). Body: Broul 14, Puchar 4, Brandýská 3, Kopřiva 2, Křížek a Čiháková 1.
Lovosické družstvo sice nakonec prohrálo o dva body, ale byla to prohra po boji a vyhrál šťastnější. Taková je stručná charakteristika utkání, které nakonec rozhodlo o celkovém vítězi turnaje.

Česká Lípa – Lovosice 17:50 (11:22). Body: Čiháková 18, Broul, Kopřiva a Puchar po 8, Dobiášová 4, Opravilová a Vintrlíková 2.
Druhé utkání bylo hlavně v první polovině velmi vyrovnané, o výsledku rozhodly následující dvě části, ve kterých se postupně prosazovaly klíčové postavy Lovosic – Čiháková, Broul a Puchar.

Tento turnaj jasně ukázal, že právě soutěživost je tou hlavní hnací silou pro další rozvoj basketbalových dovedností právě začínajících malých basketbalistů a basketbalistek. Další turnaj se hraje 17. listopadu v Lovosicích