Tuto sobotu odpoledne (start ve 14 hodin) se v Oparnu pod Lovošem na Lovosicku totiž opět po roce v tradičním termínu poloviny října uskuteční stále oblíběnější závod XC Oparenské okruhy – okruhové cross country horských kol na cca 23 km. O popularitě podniku svědčí skutečnost, že před rokem se na start postavilo osm desítek příznivců širokých plášťů a cyklistiky v terénu.

Pořadatelé očekávají opět účast celé řady kvalitních borců, o líté boje tedy dozajista nebude nouze. Loňská prvenství by zde měli obhajovat zkušení bajkeři – mezi muži bílinský Josef Nestler (HO Bořeň Skajp tým), v ženách kladenská Alena Reitmajerová. Naprostým specifikem uvedené akce je způsob startu, který zvýhodňuje starší ročníky závodníků před mladšími. V praxi to značí, že na úvod vždy startují starší 60 let, minutu po nich 50, po minutě 40 analogicky až po nejmladší a nejrychlejší „dvacetileté“ rafany, kteří jsou povětšinou fyzicky nejlépe disponovaní.

„Rozhodně u tohoto modelu zůstaneme, svou atraktivitu i smysl to každopádně má. Je to také o motivaci k účasti, tímto je u nás starších výrazně vyšší,“ konstatoval s úsměvem šéf podniku a místní patriot Robert Kahoun. Jak vyplynulo z jeho dalších slov, cyklisté se stejně jako v dalších letech neobjeví nikde jinde než v katastru obce a přilehlých účelových komunikacích a v žádném případě nebudou nikde zajíždět do volného přírodního porostu.

Bližší info o závodu, který je jako letos předposlední v řadě (12. podnik z celkového počtu 13. akcí v roce) zařazen do sportovního seriálu Král Středohoří, lze získat na telefonním čísle 720 209 457.