Z Plzně si Litoměřičtí přivezli čtyři medaile, když Martin Veselý v hmotnosti +90 kg neměl soupeře, v hmotnosti do 73 kg získal stříbro Vojtěch Kříž (2/1) a bronz Ondřej Andráš (2/1). Druhou bronzovou medaili přidal Jakub Hanek do 60 kg (4/1) a na bodovaném 5. místě skončil Jan Müller do 55 kg (2/2).

Šestičlenné výpravě mužů ČR se v Birminghamu dařilo, když získala jedno 1. místo (Ježek do 73 kg), jedno třetí (Dubský do 66 kg), jedno sedmé (Petřikov do 60 kg) a dvě 13. místa (Veselý do 73 kg a Stalmacher do 66 kg). Nedařilo se Jiřímu Pokornému do 81 kg, který podal nepřesvědčivý výkon a vypadl v prvním kole se Španělem Benaventem. Litoměřický Jaroslav Stalmacher nejprve porazil Švéda Bengstona a poté podlehl Gruzinci Khosithašvilimu, kterého poté vyřadil Dubský a tudíž Stalmacherovi nepomohl do oprav.

„Stalmacher, přestože pouze jednou vyhrál, ale vzápětí zaváhal a nepostoupil do oprav, zanechal po sobě na turnaji dobrý dojem. Jarda se určitě posunul kupředu, ale ještě bude potřebovat vykonat hodně práce. Je vidět, že se lepší a já si cením především toho, že je schopen nechat na tatami duši. Poděkování patří i trenérovi Václavu Červínovi, který přispěl k vytvoření dobré atmosféry v našem kolektivu během celého turnaje,“ uvedl reprezentační trenér mužů Petr Lacina.

V sobotu čeká litoměřické judisty další zkouška. Mužstvo mužů nastoupí v Plzni ke 3. kolu extraligy. Tým Sport Judo svou skupinu vede, ale musí i tady zabrat, protože se bude rozhodovat, koho získá za soupeře ve finálovém turnaji. Navíc v týmu budou postrádat hostující opory ze Slovenska. Ve stejný den bude družstvo starších žáků obhajovat v Jihlavě loňské prvenství na MČR družstev. I v tomto případě nepůjde o lehkou záležitost.