Čím to, že jste se tak zlepšili?
Bylo to hlavně tím, že se nám podařilo sehnat nového proudaře, s ním se zlepšil i ten druhý, takže časy byly mnohem rychlejší.

Na první místo celkově to však nestačilo, co chybělo?
Vyšel nám začátek ligy, po čtyřech závodech jsme byli ve vedení. Ale pak jsme několikrát zaváhali, jednou byla moc rychlá voda, dvakrát to pokazili proudaři. Jinak ta špička je vyrovnaná, v každém závodě má šanci na prvenství takových osm týmů, které to dají pod 20 vteřin, když jsou sklopné terče. My máme rekord na sklopkách 17,84, na nástřikových 24,11. Letos jsme byli nejrychlejší ve Štrbicích, kde jsme dali na sklopkách 18,13.

V příští sezoně budete myslet ještě výš?
To už je těžké, každopádně se budeme snažit alespoň obhájit letošní pozice.

Kromě Krušnohorské ligy jste startovali i na dalších závodech.
Byly to nějaké pohárovky, tady na Litoměřicku jsme vesměs vyhrávali. Vyzkoušeli jsme si i Jizerskou ligu, kde je ta špička vyrovnanější. A startovali jsme i v extralize, kde jsme skončili někde uprostřed.

To se může extraligy zúčastnit každý?
V podstatě ano, jde o to se jen přihlásit a mít potřebné vybavení. Ale extraliga už je mnohem finančně náročnější, absolvovat všechny závody, především na Moravě, to je pro nás nereálné. Nehledě na to, že v těch nejlepších týmech jsou většinou bývalí atleti, profesionální hasiči, to my nejsme. Tam časy pod 17 dává i desátý v pořadí.

Určitě hodně záleží na vybavení, to asi nebude nejlevnější.
To určitě ne. Počítejte osmnáctistovku mašinu tak za 80 000, koš za 3000, dvě savice po 1800, hadice za 15000, proudnice 1300, rozdělovač za 7000, dresy pro tým, helmy, každá tak za 1000, pásky každý za 700. Startovné na závody je pak minimální položkou. Nejdražší je samozřejmě silný stroj, bez kterého by to nešlo. A je třeba být dobře sladěným družstvem. Bez pomoci sponzorů bychom ligu nemohli dělat a pořádat. Tady musíme poděkovat především Obecnímu úřadu v Hrobcích, který nás podporuje.

Kolik má SDH Hrobce týmů?
Teď v podstatě jen dva, muže a ženy, které skončily v Krušnohorské lize páté. Třetí tým, kteří tvořili mladí kluci, startoval jen doma, kde si ale nevedl zle. Škoda, že to většinu z nich přestalo bavit.

Kdo tvořil vaše úspěšné družstvo?
Košaři David Živný a Martin Čmejla, na spoji Petr Řípa, strojník Míla Řípa, béčka měl na starosti Jindřich Vejřík, rozdělovač Petr Šašek, proudaři byli David Somol, Pavel Novák, Lukáš Jalamudis a do týmu patřil i Tomáš „Kolda“ Novák. Ale nebráníme se příchodu dalších členů.

Sezona pro vás už definitivně skončila?
V Krušnohorské lize ano, ale ještě nás čeká v polovině října Pohár mistrů v Dnebohu u Mnichova Hradiště, kde startují první dva týmy z jednotlivých lig. A v prosinci je na programu ještě Mikulášský závod v Bříze.