Zatímco Marek Bušek v absolutním pořadí dokázal vyrovnaným výkonem zvítězit (v konkurenci necelých čtyřiceti borců) a talentovaný Matěj Zahálka obsadil v kategorii do 35 let třetí místo (celkově 6.), tak třetí člen BTT Martin Vápeník měl smůlu. Již v průběhu úvodního běhu, který vedl atraktivní lokalitou borových lesů v přilehlém vojenském prostoru, si přivodil relativně komplikovaný výron v kotníku spojený se zlomeninou patní kosti, čímž pro něho závod skončil. A tak v okamžicích, kdy čelo závodu bojovalo o konečné finální příčky, uvedený sportovec se již podroboval rentgenovému vyšetření na tamní poliklinice.

„Jednalo se o úvodní ročník, ale celá akce byla pořadatelsky naprosto precizně zvládnuta. Je vidět, že duatlon a triatlon mají doposud ve Stráži skvělé jméno. Stráž byla do nedávna baštou a i jedním z mála tréninkových center v ČR. Vše bylo opravdu na úrovni a bez sebemenších zádrhelů. Za náš klub mě samozřejmě mrzí zranění Martina, snad se dá brzy opět do pořádku,“ přál si po vydařené akci libochovický vítěz.
Převážná většina členů BTT se chystá ještě na krátké společné regenerační soustředění do Krkonoš. Poté nastoupí k cyklistické silniční časovce do vrchu doma v Libochovicích a k předposlednímu závodu letošního Krále Středohoří, kterým je 13. října MTB kritérium Opárenské okuhy ve stejnojmenné obci pod Lovošem.