Při Podzimní ceně Brna v dalším podniku FIA GT Championship zářili po oba dny. Na startovním roštu bylo celkem 37 vozů kategorie GT3. Jiří Skula a Martin Matzke z roudnického týmu dojeli v sobotu na výborném pátém místě a v neděli na místě osmém. Vzhledem k nízkému věku pilotů a počtu vozů celého šampionátu je to velký úspěch celého týmu.

„Na tento výsledek jsme dlouho čekali. Je to určité zúročení trablů, které nás od počátku šampionátu provázely. Jsem moc rád, že se nám to podařilo právě na domácí trati. Je to náplast i pro mechaniky, kteří trpěli pokaždé, když auto nedojelo do cíle, i když odváděli vždy svoji práci na sto procent,“ zhodnotil vydařený domácí závod vedoucí týmu Martin Matzke.

Do sobotního závodu startoval Jiří Skula z pátého pole a hned od začátku začal bojovat o umístění a držení pozice. „V takovém mistrovství je i pilot na desátém místě velice rychlý a držet pozici znamená jet stále na maximum. Každé zaváhání znamená ztrátu a propad o pozici zpět,“ konstatoval po dojetí Jiří Skula.

Také Martin Matzke mladší měl ohromnou radost z konečného umístění. „Jsem rád, že se nám podařilo zajet takový výsledek. V sobotu rozhodla situace po startu, kdy Jirka předjel tři auta a Corvettu mi odevzdával na šestém místě. Zastávka v boxech byla perfektní a bez chyby. Chybělo ještě pár kol a možná by se povedlo i čtvrté místo. Každopádně bylo splněno naše předsevzetí umístit se do desátého místa.“

Pro návštěvníky a příznivce roudnického MM Racing byl po celý víkend připraven bohatý doprovodný program včetně hudby a občerstvení v týmovém stanu. Po každém závodu byla uspořádána autogramiáda jezdců. Velký úspěch mělo vystoupení tanečnic, ale i vtipné moderování Leoše Mareše, který se nenechal zaskočit v žádné situaci.