Klášterec n. O. – Lovosice 72:83 (32:43)

Pro mnohé týmy to však není cíl, do této skupiny se řadí i tým BK Lovosice. Hrát se bude ve dvou skupinách, po základní části budou první čtyři celky z každé skupiny hrát play off, ze kterého vzejde vítěz přeboru.

Se změnou soutěže nastaly změny také v lovosickém týmu, kádr se doplnil dorostenci, takže klesl po dlouhé době i věkový průměr.
K prvnímu utkání nové sezony zajížděli muži do Kadaně, kde má své hrací sídlo družstvo Klášterce. Lovosickým se v této hale nikdy příliš nedařilo, takže domácí měli být mírným favoritem.

Body a sestava Lovosic: Šebo 30, Petr Daněk 14, Jakub Puchar 13, Žižka a T. Malý 12, Pavel Daněk 2, Šmíd, Jiří Puchar, J. Malý, Fryč, Svoboda, Krejčí.

Hosté začali skvěle a v páté minutě vedli 12:0. Na domácích byla vidět jasná nerozehranost, jenže do konce čtvrtiny se našli a svou tradiční zbraní – trojkami – dokázali upravit skóre na rozdíl tří bodů ve svůj neprospěch.

Zřejmě rozhodující náskok pro konečné vítězství získali hosté ve druhé části, kdy se nejen prosazoval nejlepší střelec loňské sezony Šebo (dnes již prvoligový hráč Litoměřic), ale přidali se k němu i Kuba Puchar a Tomáš Malý. Nutno poznamenat, že v této části, ale vlastně i v té nadcházející, obrana oběma družstvům mnoho neříkala. Snad i proto bylo celkové skóre na obou stranách nezvykle vysoké.

Zcela vyrovnaná třetí čtvrtina přinesla daleko více nepřesností, na basketbalistech se začala projevovat únava, neboť ne každý hráč absolvoval tvrdou letní přípravu. Domácí zazlobili ještě mezi pátou a sedmou minutou poslední části, kdy stáhli náskok hostů na rozdíl deseti bodů. V této chvíli se střelecky dařilo Petrovi Daňkovi a Pavlovi Žižkovi, který svým výkonem mile překvapil přítomné diváky. Zbytečnou nervozitu přinesly poslední tři minuty, kdy domácí poznali, že tentokrát nevyhrají a zcela zbytečně přitvrdili pod oběma koši. K otočení skóre však nakonec nedošlo a lovosický tým si tak připsal svoji první výhru.

Své první minuty na hřišti si odehráli i dorostenci. Vedení týmu doufá, že až naberou jisté zkušenosti, budou příslibem do budoucnosti lovosického mužského basketbalu.