V pořadí jedenáctou akci celé tour, kterou byl tradiční Výjezd Lovoše, museli organizátoři těsně před startem v napjaté atmosféře odvolat. Závod totiž zastavili ochranáři přírody ze Správy Chráněné krajinné oblasti České středohoří s několika policisty v zádech.

Přestože se cyklisté snažili se strážcem přírody Borkem Fraňkem domluvit a nalézt kompromis přijatelný pro obě strany, jezdci se nakonec na osmikilometrovou trať vedoucí na Lovoš nevydali. Pořadatelé, kteří od Správy CHKO nezískali nutné povolení, svoji chybu uznali.

„Přestože jsme vždy byli k přírodě šetrní, tak není dobré, aby se kdokoli na ochránce zlobil. Každý děláme svoji práci. Je mi líto, že sem lidé přijeli zbytečně, ale budeme se pro příští ročníky snažit podobným nepříjemnostem vyhnout a se Správou CHKO se včas domluvit a vyřídit nezbytná povolení,“ omluvil se hlavní pořadatel Láďa Kratina.

Účastníci Krále se tak o to více mohou těšit na další akci, kterou budou 13. října od 14 hodin Opárenské okruhy. Informace na tel.: Robin Kahoun 720/209 457.