Na Slovensku, kde probíhala poslední příprava juniorů na pražský evropský šampionát, předvedli zvlášť výborné výkony Milan Franek (60 kg) a Martin Stalmacher (73 kg), kteří vybojovali bronzové medaile. Na stejné kovy dosáhli po standardních výkonech nominovaní judisté na nadcházející mistrovství Evropy – Hana Kodešová (57 kg) a Libor Uhlík (+100 kg). Na bodované 7. místo se probojoval ještě Martin Veselý (100 kg).

Z Chomutova si litoměřická děvčata přivezla dva cenné kovy, když na nejvyšší stupínek vystoupila po výborném výkonu na tatami v kategorii mladších žákyní Šárka Dvořáková. V kategorii mláďat získala 3. místo Petra Hájková, když o lepší umístění přišla díky velice nekvalitnímu výkonu rozhodčího. Borce litoměřického oddílu Sport Judo čeká další poprázdninová prověrka tuto sobotu, kdy Jaroslav Stalmacher odjíždí s trenérem Václavem Červínem do Anglie na olympijskou kvalifikaci, kde bude startovat i exlitoměřičan Jiří Pokorný.

Oddíl má zatěžkávací zkoušku i co se týká organizačních schopností. V sobotu je totiž pořadatelem krajského přeboru mladších a starších žáků a žákyní. Soutěž probíhá od rána na tatami v tělocvičnách ZŠ Ladova ulice.