LOVOSICE - Neúspěšně vstoupily do letošního ročníku I. házenkářské ligy dorostenecké týmy HK .A.S.A. Lovosice, které neuspěly na palubovce TK Loko Plzeň.

12.9.2007

Ilustrační fotoFoto: Zdeněk Novotný

Starší dorost

Plzeň – Lovosice 42:21 (18:11)

Hosté přijeli do Plzně nekompletní, z důvodu plánované dovolené totiž řada hráčů chyběla. A domácí žádosti Lovosic o předehrání utkání nevyhověli. Úvod byl ovšem vyrovnaný. Nasazení však vydrželo lovosickým házenkářům pouze do osmé minuty (6:6), resp. do 17. minuty, kdy byl ještě stav 11:10. Od té doby existovalo pouze jedno družstvo – Plzeň. Také druhý poločas měl obdobný průběh, zpočátku se hosté snažili, v posledních 13 minutách však odpadli. Vyrobili neuvěřitelné množství chyb v útoku i obraně, takže domácí vyhráli hrozivým rozdílem.
V příštím kole hostí Lovosice tým HC Zubří.

Sedmimetrové hody: 4/3:3/2, vyloučení 4:1

Lovosice: Marek, Jůza – Taraba 7/2, Pihík 5, Bucek 4, Havlovec 2, Divecký 2, Kučera 1, Honzík, Jirsák, řehák, Kadavý.

Mladší dorost

Plzeň – Lovosice 40:26 (20:14)

Lovosičtí mladší dorostenci drželi s tradičním soupeřem krok do 22. minuty (13:12). V závěru první části se však domácím podařilo vstřelit šest branek v řadě, takže měli v poločase dostatečný náskok. Ten ještě narostl ve druhé půli. Hostujícímu družstvu se nedařilo především v obranné činnosti, kde nebylo schopno účinně zastavovat soupeře. Střelecky se blýskl Petr Řehák, který byl autorem 16 branek.
V příštím kole přivítají lovosičtí dorostenci Loko Louny.

Sedmimetrové hody: 1/1:5/3, vyloučení 2:1.

Lovosice: Marek, Jůza – Řehák 16/3, Kučera 4, Borovský 2, Kadavý 2, Nezbeda 1, Dlouhý 1, Jirsák.