V neděli totiž po letní pauze zahájili novou sezonou, a to na palubovce soupeře HC Cement Hranice (výhra 31:29). O tom, co je v Lovosicích na začátku ligy nového, jsme si proto pohovořili s prezidentem klubu Václavem Kubíčkem.

Jak se pro novou sezonu obměnil kádr?
Na rozdíl od předchozí sezony tentokrát ke změnám došlo. Do 4. německé ligy odešel brankář Volák, do 3. německé ligy pak Bouček a hostování ukončil Sochor s Vítem. Tito čtyři tu skončili. Objeví se nové tváře, mezi nimiž je brankář Ondra Marek, který byl v Dukle a nastupuje po zranění poprvé po čtyřech letech. Tak uvidíme, jak si povede. Jako třetího gólmana máme Jirku Šálka. Na pravém křídle či spojce bude hrát levoruký Radim Vaněk, který přišel na roční hostování z Bělé pod Bezdězem. Šanci pak dostávají i naši dorostenci Havel, Házl a Havlovec.

Tým určitě poznamenal odchod Jirky Boučka. Kdo bude hrát na jeho místě?
Jirka Bouček byl střední spojka, hráč, který tvořil hru. Při jeho nepřítomnosti mu sekundovali jak Dominik Miko, tak i David Kylíšek. Ti teď budou na jeho postě pendlovat. Jinak k výrazným změnám nedošlo. Do sestavy se však dostal Roman Havel, který byl na hostování v Mimoni. Nyní se probojoval do sestavy a to právě také jako spojkový hráč.

Jaké jsou tedy cíle pro novou sezonu?
Nemůžeme si dávat cíle nižší, než takové, kterých jsme dosáhli v posledních dvou letech, takže dostat se samozřejmě do play off a minimálně obhájit bronzovou medaili. I když to nebude vůbec jednoduché. V tomto složení před námi stojí hodně vysoký cíl, ale bronz bychom obhájit chtěli.

Přinesl druhý historický úspěch něco nového? Co třeba peníze?
Zatím nic skutečně mimořádně nového není. Sponzoři nám zachovali věrnost a zůstali s námi. Jednáme ovšem stále s reklamními agenturami a nějaké smlouvy jsou na spadnutí, ale ještě nechci nic uspěchat a věřím, že se podaří další spolupráci a podporu nastartovat. Novinkou však je, že klub má od nové sezony svůj vlastní autobus, kterým bude jezdit na zápasy.

Na co se mohou těšit fanoušci?
Vzhledem k tomu, že jsme po dva roky skončili na třetím místě extraligy, tak jsme zajímaví opět i pro celostátní televizi. Navíc tím, že Lovosice nejsou příliš vzdáleny od Prahy, tak se z naší haly budou opět uskutečňovat přímé televizní přenosy. Zatím jsou naplánovány čtyři. Může jich být ale i více. Jednání přitom nebyla nikterak jednoduchá. Česká televize si totiž přeje mít záběry proti hledišti, kde jsou diváci, což je u nás trochu problém, ale jsem rád, že házená se na obrazovkách bude objevovat.

Hovoří se také o tom, že by v Lovosicích mělo vzniknout sportovní centrum mládeže. Jak to vypadá a co by to pro klub znamenalo?
Toto je zatím záležitost rozpracovaná, protože Výkonný výbor Českého svazu házené rozhodl o změně v práci SCM. Definitivně bude rozhodnuto od 1. 1. 2008 nebo od 1. 7. 2008. Stávající systém se trochu změní a SCMka budou přidělená družstvům, která mají výkonnost a dosahují ji i v mužské kategorii. Právě návaznost systému na mužské kategorie je důležitá. Ke změnám má dojít, protože se po čtyřech letech fungování SCM provedlo zhodnocení, ze kterého je patrné, že stávající organizace SCMek nemá takový přínos, jaký by si vedení svazu představovalo. Pokud v Lovosicích vznikne SCM, tak to bude i určitý další finanční přínos. Současně bychom museli posílit trenérské posty třídy A, což je bezpodmínečná nutnost vedoucí k celkovému zlepšení.