Trucker roudnické stáje je tentokrát na trati sám. Bojuje jen s chronometrem. Vedle trati nejsou únikové zóny ani ochranné bariéry ale stromy. Vršecký se v kokpitu modrého tahače účastní mezinárodního mistrovství ČR v závodech do vrchu.
A vede si obstojně. Mezi stovkou specialistů zajíždí 60. čas. „Byly tam dlouhý rovinky a na nich jsem ztrácel. Mohl jsem jet maximálně 160 km/hod., zatímco ostatní jezdili daleko přes dvě stě,“ poznamenal po víkendovém klání Vršecký.

Davide, tak jak jste si užil jízdu do vrchu?
Bylo to skvělý. Bylo to lepší než v Náměšti, kde pršelo. Teď vyšlo počasí a nemusel jsem jet tak opatrně. Ale zase jsem měl okruhový speciál Marcuse Bösigera a nemohl jsem to pořádně rozbalit. Zítra (dnes – pozn. red.) odjíždíme na závody do Francie a nechtěl jsem to někde rozštípnout, musel jsem se krotit. (smích)

Berete vrchařinu jako odreagování, anebo se to dá považovat taky trochu jako trénink?
Je to zpestření, ale není to zbytečná věc. Je to jiný než okruhový závody, ale má to i spoustu společného. Dá se to skloubit. V kopcích jezdíte po úzkých silničkách. Okruh je víc otevřený, můžete to pořádně rozbalit a nemusíte se bát stromů. (smích)

Jak se vůbec zrodila myšlenka pustit se s pětitunovým monstrem do takových závodů?
Bereme to tak, že ti, kteří se nedostanou na závody tahačů do Mostu, mají šanci vidět naše auto na vrchařských závodech. Ti, kteří se přijdou podívat do Mostu i na závody do vrchu, můžou si udělat srovnání.

Máte v plánu další závody do vrchu?
Asi dám ještě nějaký kopec v Ostravě. Možná něco změníme na autě, abych byl rychlejší.

Zpátky na okruhy – honí se vám ještě hlavou ten bláznivý mostecký víkend?
Spousta lidí se mě ptá, jak to beru. Já jsem nadšený, rozhodně nejsem smutný. Double by bylo veselejší, ale říkali jsme si, že hlavně chceme sesadit Albaceteho, který v Mostě poslední tři roky všechno vyhrál, a to se povedlo. Mrzí mě, že to Albacete neskousnul a v sobotním pohárovém závodě mě sestřelil. Nechápu, že se dokázal na stupních vítězů tak radovat. Takovýho člověka si nemůžu vážit. Z neděle mám hodně dobrý pocit. V Mostě jsme testovali spousty kilometrů a ještě jsme našli skulinky a posunuli jsme se dál. Nejsem smutný z toho, že jsem závod nedojel. Je to lepší, než kdybych se trápil někde vzadu.

Po nedělní kvalifikaci vás, Bösigera i Albaceteho komisaři diskvalifikovali. Pro pohárovou jízdu vám všem ale nechali vyjeté pozice s tím, že po víkendu budou diskvalifikaci dodatečně řešit. Máte už nějaké informace o tom, jak se komisaři rozhodli?
Žádné informace nemám. Tipnul bych si, že se výsledky nijak nezmění. Tím, že jsem pohárový závod nedojel, jsem to zkomplikoval. Kdyby nás diskvalifikovali, tak bych na tom vydělal, protože bych o žádný body nepřišel. To ale není v jejich zájmu…
Do vyvrcholení sezony zbývají už jen tři závody. Budete se snažit zaútočit z průběžného třetího místa na ještě lepší pozici?
Chtěl bych zaútočit na stříbro. O první místo bude velká strkanice a já bych toho chtěl využít a získat celkově druhé místo. Hlavně se koncentrujeme na zisk titulu v týmech a na to, aby Marcus udržel vedení a stal se mistrem.