Skončili pátí

V minulém ročníku, který vyhrál SK Plaston Šluknov, obsadili Lovosičtí pěkné 5. místo, když 12 utkání vyhráli, dvě skončila smírně a desetkrát prohráli. Výsledek by určitě mohl být i lepší, kdyby družstvo mělo svou vlastní kuželnu pro trénink a mistrovská či turnajová utkání. Zázemí jim zničila v roce 2002 povodeň. Od té doby uplynulo již pět let, ale kuželkáři se nového zařízení dosud nedočkali, přitom jiní sportovci, kterým povodeň obdobně uškodila, už dávno hrají v bezvadně obnovených podmínkách. Co na to kuželkáři?

Pomáhají i Bohušovičtí

„Kuželna, stejně jako většina sportovních zařízení, je majetkem města. To, že nemůžeme hrát v domácím prostředí, je pro nás určitě handicapem, ale my jsme se s tím vypořádali i díky pochopení našich kolegů z Bohušovic. Věřím, že se už podaří dotáhnout do konce záměr města vybudovat kuželnu z bývalého zázemí u koupaliště, abychom zde jednou mohli hrát ligu, což je náš prvořadý cíl,“ říká zástupce kuželkářů Miroslav Šnejdar starší.

Na soupisce lovosického mužstva pro nový ročník divize jsou Jaromír Hnát, 25. hráč posledního žebříčku s nejlepším výkonem 452 kuželek, Martin Perníček, který v minulé sezoně odehrál pouze pět utkání a zahrál nejlepší výkon 437 kuželek, Tomáš Svoboda, 17. hráč s nejlepším výkonem 474 kuželek, Miroslav Šnejdar mladší, vedoucí hráč žebříčku s nejlepším výkonem 508 kuželek, Miroslav Šnejdar starší, 42. hráč s výkonem 436 kuželek, Jaroslav Ondráček, 32. hráč s nejlepším výkonem 464 kuželek a Ladislav Zalabák, 12. hráč žebříčku s nejlepším výkonem 458 kuželek. V minulém ročníku se v dresu Lovosic ještě objevili Miloš Voborník a Milan Tinka, kteří odehráli dvě utkání, Pavel Wágner a Stanislav Krejza, kteří absolvovali po jednom zápase.

Začínají s Libercem

Lovosičtí kuželkáři budou tedy ještě hrát svá domácí utkání v bohušovické kuželně. Divizi začínají už v sobotu 8. září, kdy od 14 hodin přivítají celek Loko Liberec. Další utkání první poloviny soutěže v domácím prostředí: 29. září od 14 hodin se Sokolem Ústí n.L. B, 13. října od 14 hodin s SK Děčín, 27. října od 14 hodin s Teplicemi, 10. listopadu od 14 hodin se Spořicemi, 1. prosince od 14 hodin s Českou Kamenicí.