Mistry světa v hodnocení družstev se stali Malajci, druhé místo obsadili Němci, třetí místo vybojovali Češi. V devítičlenném reprezentačním týmu ČR byli také tři členové z SK Nereus Terezín: Jan Hubáček, Martin Hubáček a Albert Šeda.

Mistr Evropy v kategorii M4 – Jan Hubáček potvrdil svou špičkovou formu, když dokázal získat na šampionátu pohár za 3. místo. V dílčích závodech po chybě v první jízdě zajel v napjaté atmosféře perfektně druhou jízdu a obsadil čtvrté místo. V paralelním slalomu se pak probojoval do semifinále, kde jeho soupeři byli dva piloti z Malajsie a jeden z Německa. Poté se probojoval do finále, kde pouhý zlomek sekundy rozhodl o vítězství malajského pilota. Jan Hubáček vybojoval skvělou stříbrnou medaili.

Martin Hubáček (kategorie M2) získal cenné body pro český tým zejména v manouveringu, když si dojel pro 6. místo. Albert Šeda, benjamínek výpravy, také nezklamal. Nechal za sebou na mistrovství světa tři závodníky.

Davy diváků na terasách na nábřeží i na mostě s přibližujícím se finále houstly, rostlo i napětí, ze břehů se ozývalo halasné povzbuzování publika i členů závodních týmů. Někteří diváci si přinesli českou vlajku. Od tohoto roku se do závodů Formula Future zapojili i slovenští sportovci.

Závodníci i doprovod z české i slovenské výpravy spolupracovali a pro vnější pozorovatele se jevili jako jeden česko–slovenský tým.
Slavnostní vyhlášení celkových výsledků a raut na mohutné říční lodi Admirál z Bílé flotily, která vyplula s rozsvícenými světly do noci, bylo nádherným zakončením pro úspěšný český reprezentační tým.