Po sobotním závodu na Kladně, kde zvítězila výkonem 172 cm, startovala v neděli na Velké ceně v Kolíně. A právě zdejší stadion Magdě Nové „sedl“, dokázala si na něm vylepšit své maximum na 177 cm a poté ještě o další čtyři centimetry na 181 cm. Svěřenkyně Miroslava Pavlíka a účastnice světového šampionátu do 17 let tak vylepšila prastarý žákovský rekord Ivany Geržové z roku 1978 o jeden centimetr.

„Magda skákala velice dobře, celou soutěží procházela skvěle jen s jednou opravou. Tušil jsem, že si může skočit nový osobní rekord, že však překoná letitý žákovský rekord jsem nečekal,“ přiznal trenér Miroslav Pavlík.

Magda Nová se tak přidala ke svým tréninkovým kolegům Lukáši Horákovi, který v květnu vylepšil krajský juniorský rekord na 213 cm a Janu Sommerschuhovi, který nedávno zlepšil krajský dorostenecký rekord na hodnotu 211 cm.

„Skákalo se mi tentokrát dobře od začátku soutěže. Po skočení osobního rekordu 177 cm jsem věřila, že další výšku také skočím, což se mi podařilo hned na první pokus. Dál už jsem pak neskákala,“ svěřila se s pocity ze závodu Madga Nová.

Nyní čerstvou rekordmanku čeká start na mistrovství České republiky, které se uskuteční v polovině září v Břeclavi. Dále pak na mezistátním utkání žactva ČR–Slovensko v Třebíči. „Na mistrovství republiky bych se chtěla novému rekordu přiblížit, popřípadě přidat nějaký centimetr,“ dodala Nová.