Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trénovali s karatisty z nejrůznějších koutů světa

LITOMĚŘICE - Devítičlenná výprava Karate klubu Litoměřice v čele se senseiem Janem Steklým se zúčastnila prestižního semináře karate, který se konal v německém městečku Tamm (nedaleko Stuttgartu).

24.8.2007
SDÍLEJ:

Semináře v Tammu se také zúčastnili (zleva): Vladimír Moravec, Jan Gábriš, Robert Vitmajer, shihan Akita, Martin Hendl, Jakub Doležal, Petr Bílek a Veronika Moravcová.Foto: Jan Steklý

Během pěti dnů měli členové týmu jedinečnou možnost zatrénovat si s karatisty z nejrůznějších koutů světa pod vedením jedenácti mistrů, kterými byli shihan Hideo Ochi, Shojiro Koyama, Koichi Sugimura, Hideomi Uragami, Koichiro Okuma, Stan Schmidt, sensei Shinji Akita, Hanskarl Rotzinger, Risto Kiiskilä, Toribio Osterkamp a Julian Chees.

Tréninky probíhaly nepřetržitě ve třech halách současně od sedmi hodin ráno do šesti hodin do večera. Na tisíc pět set karateků bylo rozděleno do osmi skupin podle stupňů technické vyspělosti a pro každou skupinu byly připraveny tři speciální tréninky denně (ranní kata, dopolední kihon a odpolední kumite) s tím, že komu zbyly síly, mohl absolvovat trénink i ostatních skupin.

„Postupně jsme měli možnost zacvičit si pod vedením všech výše uvedených mistrů. Po každém vyčerpávajícím dni plném karatistických zážitků byl pro všechny zúčastněné připraven večerní program. Báječným a nezapomenutelným zážitkem se stalo karaoke, na kterém vystoupil, zazpíval a sklidil ohromný potlesk shihan Uragami s manželkou, shihan Okuma a také sensei Akita, se kterým jsme se později osobně seznámili,“ prozradila jedna z přímých účastnic, trenérka KK Veronika Moravcová.

Dalším z doprovodných programů byl benefiční koncert shihana Ochiho na podporu dětí z dětských domovů, na kterém měli účastníci možnost poslechnout si hru na japonskou flétnu shakuhachi, australské didgeridoo, cello, bubny apod. Koncert byl zpestřen ukázkami bojového umění iaido a jodo a vrcholem se stal přátelský turnaj mezi německými a českými týmy, na kterém Českou republiku zastupoval také sensei Jan Steklý s kata Chinte, za kterou sklidil velký potlesk a Robert Vitmajer, který předvedl skvělé kumite.

„Gasshuku 2007 pro nás bylo velmi poučným a zároveň zábavným, a tudíž nezapomenutelným zážitkem. Již teď se těšíme na další, které se bude konat v roce 2008 v Kostnici,“ dodala Veronika Moravcová z KK Litoměřice.

24.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
hokej, Litoměřice a Prostějov
13

Stadion má jen bod, dva uletěly s Jestřáby

Tradiční veletrh středních a učňovských škol pro žáky základních škol.
28

FOTO: Střední školy a učiliště se nabízely dětem ze základních škol

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Naši prvňáci: ZŠ Ostrovní a ZŠ Školní ve Štětí

Každou středu vám představujeme nové prvňáčky ze škol na Litoměřicku a Podřipsku.

Kulináři všech zemí se spojili. Umění ukážou v Litoměřicích

Litoměřice - Výstaviště provoní speciality osmi světových kuchyní.

Fasáda ZŠ Antonína Baráka v Lovosicích je dokončená

Lovosice – Práce na zateplení a fasádě Základní školy Antonína Baráka jsou dokončené a škola tak konečně získala důstojný kabát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení