Mladým jezdcům se dařilo

MOST - Při víkendovém podniku Supersport Trophy 2007 na mosteckém autodromu mohl tým MM Racing z Roudnice nad Labem oslavovat.

14.8.2007

V akciFoto: kak

V nedělním sprintu Divize 4 nad 2000 ccm dojel sedmnáctiletý pilot Martin Matzke s vozem Chevrolet Corvette Z06R GT3 celkově na velmi dobrém pátém místě. Po smolném začátku sezony, kdy tým provázely technické problémy, je to další úspěch.

Most se týmu vydařil jak technicky, tak jezdecky. „Konečně se podařilo vyladit auto tak, že jsem si mohl závod dokonale užít. Z umístění mám velikou radost, protože jsem skončil před daleko silnějšími vozy jako jsou například Audi, Ferrari nebo Porche,“ řekl po závodu spokojený pilot Martin Matzke.

Na mosteckém okruhu o sobě dal hodně vědět i druhý nadějný pilot MM Racing Jiří Skula.V závodu kategorie do 2000 ccm dojel s vozem Škoda Fabia 1400 RS na celkově dobré sedmé příčce, ve své kategorii do 1400 ccm pak s přehledem zvítězil. Došel si tak na stupně vítězů pro pohár za první místo.

„Pro mě to byl dnes velmi vydařený závod. V poli startovalo mnoho silnějších vozů než je Fabia. Jsem rád, že vůbec mohu soupeřit s takovými vozy a závod si patřičně užít až do konce,“ prozradil s úsměvem Jiří Skula.

Dalším domácím závodem pro MM Racing bude FIA GT3 v Brně. Oba piloti roudnické stáje pojedou 25. září s Corvettou. Do té doby se však ještě zúčastní dvou závodů německého mistrovství ADAC.