VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Liga 100 má své nadšené pokračovatele

Jiří Malý z Úštěku v ní má za pololetí hodnoceno šestatřicet těžkých závodů.

6.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Miroslav Machala

LITOMĚŘICE - Sportumilovní nadšenci si často dokazují, že výkon, který již absolvovali, nebyl ten nejtěžší. Na Litoměřicku mezi ně určitě patří část závodníků, kteří se zapojují do Seriálu Král Středohoří. Ten mimochodem pokračoval minulou sobotu Házmburk Xtreme triatlonem – 800 metrů plavání, 18 km kolo a 5 km běh – se startem v 15 hodin.

Mezi nejstarší akce, které registrují a hodnotí výkony jednotlivců a kolektivů při náročných a často extrémních soutěžích, patří Liga 100. Základním motivem stovkařů je překonávání stovek kilometrů pro zdraví, zdatnost a radost.

Nejbližší pobočka Ligy 100 je v České Lípě, kde je registrováno 49 rekreačních i závodních sportovců. Osmadvacet z nich se věnuje běhu, 31 chůzi, 40 cyklistice a osm plavání. Někteří z nich dosahují úctyhodných výkonů i v pokročilém věku.

Pobočka registruje 10 mužů a dvě ženy starší 60 let. Nejstarší účastník – Zdeňka Volfová – Berounská, která oslavila 75. narozeniny, absolovovala za první pololetí letošního roku 908 km chůze, 1 800 km na kole, vystoupila na 7 vrcholů, vyšlapala 13 770 schodů a odcvičila 5 430 dřepů. Klobouk dolů před jejím výkonem.

Vzorem pro ostatní je také pětičlenná rodina Mgr. Zdeňka Svitáka. Jeho 13letý syn dokázal uběhnout za hodinu 11,8 km, dcera Hana čtyřikrát zvítězila v běhu a dvakrát v závodní chůzi. Manželka Alena startovala jedenáctkrát v různých atletických soutěžích, z toho sedmkrát stála na stupních vítězů. Mimo to odcvičila 1 190 kliků, 1 160 cviků leh–sed, 910 sklapovaček a 600 přeskoků přes švihadlo.
Jedenáct stovkařů chodilo či běhalo do schodů. Mezi nimi byl nejzdatnější Jaroslav Sulovský, který vystoupal 47 632 schodů.

Jednotlivé výkony dosažené v běhu, chůzi, cyklistice a plavání se přepočítávají na kilometry. Při tomto součtu bylo zjištěno, že v prvním pololetí dosáhl nejdelší vzdálenosti známý vytrvalec Jiří Malý z Úštěku, který shodou okolností je rovněž pravidelným účastníkem soutěží o Krále Středohoří. Ten má zapsáno 2 583 kilometrů, když absolvoval 36 závodů v běhu, cyklistice a triatlonu. Je obdivuhodné, že při těchto soutěžích byl dvanáctkrát první, osmkrát druhý a desetkrát třetí.

V běhu byl v uplynulém období nejlepší Petr Solnička s 2 228 kilometry, druhý byl Jiří Malý s 2 015 km. V chůzi patří prvenství Jaroslavu Sulovskému, který nachodil 1 838 km. V cyklistice vládne Harry Putz se 7 876 km. V plavání Květa Škrabánková s 92 km, Jiří Malý uplaval 42 km. Zdatnost železného muže nejvíce prokazoval Zdeněk Pleva.

Představené výkony jsou výsledkem dlouholetého tréninku. V počátečním období je třeba sportovat velice zvolna. V Lize 100 je kilometráž rozdělena do pěti stupňů. Pro začátek stačí pohyb na úrovni 4. a 3. ligy s měsíčními limity: běh 20 až 59 km, chůze 30 až 89 km, cyklistika 60 až 179 km, plavání 5 až 14 km.

K přihlášení do Ligy 100 stačí pěstovat jeden sport. Bližší informace podá osobně nebo korespondenčně Jan Berounský, Jižní 1827, 470 01 Česká Lípa – Holý Vrch.

6.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 20 000 Kč

Sociální pracovníci specialisté v oblasti poradenství (včetně pedagogicko-psychologických poraden) koordinátor projektu PaR. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: koordinátor projektu PaR - práce a rodina, který zajišťuje věcnou stránku realizace projektu. Náplní práce je řešení věcných problémů při naplňování cílů projektů, poskytování odborných stanovisek k výstupům. Připravuje, realizuje a koordinuje klíčové aktivity. Motivuje a aktivizuje cílovou skupinu zapojenou do projektu. Orientace v sociální problematice nutná. Vítaná znalost programu ISKP., Aktivní motivace, aktivizace a spolupráce s cílovou skupinou ohrožených žen na trhu práce (nezaměstnané absolventky, matky s dětmi v péči, ženy 50 +, atd.) z oblasti lovosicka., Pracovní doba je od 8.00 h., Nabízíme možnost realizace, jejíž součástí je vedení projektu, osobní ohodnocení, NTB a Tel., Životopisy a motivační dopisy zasílejte na e mail: georg.jirasek@fchlovosice.cz do 25.4.2018., Pracovní místo bude obsazeno na základě výběrového řízení, které proběhne v druhé polovině prosince.. Pracoviště: Farní charita lovosice, charitní poradna restart, Školní, č.p. 476, 410 02 Lovosice 2. Informace: Jirasek, .

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 200 Kč

Učitelé odborných předmětů (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) učitel - firemní management. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 200 kč, mzda max. 350 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zkrácený pracovní úvazek 4 - 12 hodin týdně., Požadujeme: , 1) vysokoškolské vzdělání získané studiem v akreditovaném magisterském studijním programu , v oblasti pedagogických věd zaměřených na přípravu učitelů pro střední školy, nebo , 2) odborné vysokoškolské vzdělání, které odpovídá charakteru vyučovaných odborných předmětů pro střední školy a zároveň vzdělání v programu celoživotního vzdělávání uskutečňované vysokou školou a zaměřené na přípravu učitelů střední školy nebo druhého stupně základní školy, nebo studium pedagogiky podle § 22 zákona o pedagogických pracovnících. , Předpoklady pro vznik pracovního poměru, splnění předpokladů pro výkon činnosti ped. pracovníka §3 a odborná kvalifikace dle §7 Zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, včetně poslední změny zákonem č. 197/2014 Sb., s účinností od 1. 1. 2015. Podmínky § 7 jsou splněny, pokud uchazeč zahájil studium vedoucí k získání odborné kvalifikace pro přímou pedagogickou činnost nejpozději do 31. 12. 2014. , Přátelské prostředí, individuální přístup k zaměstnancům, odměny dle výkonu pracovníka, školení., Způsob prvního kontaktu: emailem, osobně Palackého č.p. 730/1, Litoměřice nebo telefonicky od 8.00-16.00 hod.. Pracoviště: Vyšší odborná škola, obchodní akademie a střední odborná škola ekonom, o.p.s., litoměřice, palackého 730/1, Palackého, č.p. 730, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Jitka Nováková, +420 416 732 996.

Výroba - Výroba Technici elektronici přístrojů, strojů a 35 600 Kč

Technici technologové, normovači v ostatních průmyslových oborech technolog. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 35600 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: , o zavádí nové projekty , o zlepšuje stávající projekty (kvalita, produktivita), o komunikuje se zákazníky a vyjednává s dodavateli výrobních zařízení, o zodpovídá za současné projekty, o plánuje a zavádí procesní změny, o připravuje časové plány, specifikace, interní směrnice, reporty, Požadujeme: , o VŠ vzdělání technického směru nebo SŠ vzdělání s minimálně 3 roky praxe v oboru, o znalost a pochopení strojního zařízení výrobní linky , o komunikativní angličtina, o schopnost orientace v technických výkresech a dokumentaci , o práce s PC (MS Office), o znalost 2D/3D software (Solidworks, AutoCad, apod.) , programování PLC Omron výhodou, o analytické a logické myšlení, o řidičské oprávnění sk. B. , Nabízíme:, o stabilní zázemí v mezinárodní společnosti napojené na prestižní skupinu Toyota Group, v první úrovni dodavatelů v automobilovém průmyslu, o odpovídající školení, o příležitost profesního a karierního růstu, o možnost pracovat s nejnovějšími technologiemi na zajímavých projektech pro významné automobilky, o férová firemní kultura, o zaměstnanecké benefity (dotované stravování, příspěvky na penzijní připojištění a životní pojištění, dovolená navíc, závodní lékařská péče, příspěvky na rehabilitaci), o mzdové ohodnocení odpovídající náročnosti a významu práce, o relokační balíček v případě nutnosti stěhování (příspěvek na nájem v prvních měsících, volno pro přestěhování) , Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: emailem. Pracoviště: Trcz s.r.o., Průmyslová, č.p. 1165, 410 02 Lovosice 2. Informace: Jaroslava Matoušková, +420 416 421 201.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 000 Kč

Prodavači stavebnin a příbuzného materiálu prodavač, skladník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Přijmeme prodavače, skladníka na naši prodejnu stavebního materiálu v Roudnici nad Labem. Náplní práce bude příjem, skladování a výdej zboží, jednání se zákazníky, péče o sklad a prodejnu. Požadujeme pracovitost, spolehlivost, aktivní přístup. Znalost stavebního materiálu a praxe v oboru výhodou. Řidičský průkaz na VZV výhodou. První smlouva na dobu určitou na 1 rok, dále dle dohody., První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Stama a.s., pracoviště roudnice nad labem, Hochmanova, č.p. 447, 413 01 Roudnice nad Labem. Informace: Josef Garabáš, +420 604 290 783.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Skříňky jsou vhodné například k úschově obuvi před tím, než vyrazíte na kolečkové brusle, jak názorně ukazuje místostarosta Karel Krejza.

U letního kina jsou k dispozici nové úložné skříňky

Cvičení aktivních záloh Hradba v rozvodně vysokého napětí u Kadaně
33

FOTO: Zbraně a bomby v autě. Vojáci bránili rozvodnu před teroristy

NAŠE ŠKOLKA: Už ve středu představíme děti z MŠ Liběšice

Litoměřicko - Seriál Deníku "Moje první tablo ze školky" pokračuje. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých tříd mateřských škol na Litoměřicku a Podřipsku. Ve středu 25. dubna přinese tištěný Litoměřický deník čtenářům další díl tohoto seriálu.

FOTO: Nalepil se kolegovi s náklaďákem na zadek a špatně dopadl

Lovosice - V pondělí kolem půl desáté večer se srazily v Lovosicích na kruhovém objezdu u Besedy dva nákladní automobily.

FOTO: Elektrárna se chlubí nejvyšší rozhlednou

Ústecký kraj, Ledvice - Po domluvě mohou zájemci vystoupat na věž v Ledvicích od úterý do soboty.    

Domorák: Věk už se dostavil, měl bych přestat blbnout

Ústecký kraj - Šéf Krajského vojenského velitelství Ústí nad Labem Rostislav Domorák končí. "Předávám dobrý tým," říká.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT