LITOMĚŘICE - Vítězem jubilejního desátého ročníku tenisového turnaje hokejistů na kurtech TK Litoměřice se stal Karel Hamr, který v sobotním finále zdolal bratra Radka. Také o konečnou třetí příčku se utkala příbuzenská dvojice, z Tvrzníků byl tentokrát úspěšnější Martin.

Šestnáct účastníků bylo rozděleno do čtyř skupin, ve kterých se utkali systémem každý s každým na jeden vítězný set. Pak vždy nejlepší dva postoupili do čtvrtfinálových bojů. „Finále jsme už hráli pouze na devět gamů, jinak bychom to nestihli. Nakonec vyhrál těsně 9:8 Karel Hamr nad Radkem. Letos byl asi opravdu nejlepší,“ přiznal kvality konkurentovi Daniel Sadil, který coby jeden z pořadatelů turnaje také vysvětlil, proč se dali hokejisté na tenis. „Zhruba tak polovina z té šestnáctky dříve hrála při hokeji doplňkově tenis i závodně. Takže na turnaji startuje tak osm dobrých tenistů a osm těch, kteří se stále zlepšují.

Před těmi deseti lety jsme přemýšleli, čím bychom si zpříjemnili letní pauzu. Napadlo nás, že právě tenis bude ideální. Pořádáme ale také turnaj ve fotbálku, ten proběhl před dvěma týdny v Libochovanech. Na konci srpna nás ještě čeká turnaj v dvojboji na litoměřickém koupališti, kde budeme hrát nohejbal a beach volejbal.“

Turnajů se zúčastňují jednak stále aktivní hokejisté, ale také ti, kteří už se za mistrovskými body nehoní. „Byli tady kluci jako třeba Martin Škoula, Kamil Kreps nebo Radek Hamr, kteří ještě hrají hokej na té nejvyšší úrovni, dále hokejisté z krajského přeboru. No a pak i my ostatní, kteří se už spíš věnujeme trénování. S účastí nemíváme problémy. Spíš je to naopak. Některé kluky musíme odmítnout, těch šestnáct lidí je tak akorát. Pak už by se to nedalo asi ani časově zvládnout,“ lituje Dan Sadil.
Pořadí letošního ročníku: 1. Karel Hamr, 2. Radek Hamr, 3. Martin Tvrzník, 4. Daniel Tvrzník.