„A to je ještě hodně mírný výraz. Klasicky nás řezali,“ nebere si servítky Skřivánek. Šestnáct týmů (i prvoligových) z Německa, Itálie, Švýcarska i ČR pořadatelé rozdělili do čtyř skupin, Litoměřičtí hokejbalisté v té své skončili na druhém postupovém místě.

„Jenže v semifinále jsme narazili na šestinásobného německého mistra a sudí začali tlačit. Prohrávali jsme o jednu branku, když jsme šli do tlaku, dostali jsme trest. V závěru jsme chtěli hrát power play, signalizovali jsme time, ale sudí nás neslyšel, tak mu to šel kapitán ukázat a dostal trest. Takže jsme mohli hrát pouze v pěti a dostali branku na 0:2. Stejné to bylo i v boji o třetí příčku proti Torpedu Jokers,“ povzdychl si litoměřický kouč.

Přitom jinak byl s organizací, ubytováním i přístupem ostatních týmů spokojen. „Všechno bylo opravdu na úrovni. Ani s těmi ostatními mančafty jsme neměli problém, jejich vedoucí si na nás vzali kontakty, rádi by přijeli za rok k nám. Asi jsme se líbili. Takže jsme ostudu určitě neudělali. Ale ti rozhodčí, to bylo opravdu něco. Z Čech tam byl ještě tým z Blatné, který měl ty samé problémy.“

Litoměřičtí hokejbalisté skončili čtvrtí, do All stars turnaje byl vybrán obránce Tomáš Kohoutek.

Litoměřice: Kostovič, J. Skřivánek – Chvojka, Haken, Moščic, Kvapil, Hofman, Čejka, Hubený, Rusý, Kohoutek, Hovorka, Veselý, R. Skřivánek.