KLADNO - Téměř historický úspěch se povedl atletům lovosického oddílu, kteří reprezentovali oddíl na domácím šampiónátu v Kladně. Největšího úspěchu na mistrovství republiky dorostenců a juniorů dosáhl Jakub Živec. Ten si přivezl domů 2 zlaté medaile. Na trati 3000 m se mu podařilo překonat jedenáct let starý dorostenecký rekord šampionátu, který má nyní hodnotu 08:38,91 min. Svěřenec trenéra Drahomíra Venclíčka získal nejcennější kov také v sobotním závodu na 1500 m, když zaběhl trať za 3:59,35 min. a nechal za sebou celé čtrnáctičlenné startovní pole.

Na šampionátu zabodovali také svěřenci Miroslava Pavlíka. Výškaři Jan Sommerschuh a Lukáš Horák získali zlaté medaile ve výškařských sektorech, když zdolali laťku ve výšce 203 cm (Jan Sommerschuh, dorostenec) resp. 212 cm (Lukáš Horák, junior).

V kladivářské kleci si výtečně vedl lovosický Ladislav Hromádka. Svěřenec Jana Bartůňka poslal náčiní do vzdálenosti 60,24 m a druhého Macháče za sebou nechal o více než tři metry.

Těsně pod stupněmi vítezů zůstal Jan Wilhelm (trenérka Eva Martinovská). V běhu na 400 m obsadil časem 50,62 čtvrté místo a od bronzové medaile ho dělilo pouhých 24 setin.

S počtem pěti zlatých medailí se lovosický oddíl v závěrečném hodnocení umístil na celkovém třetím místě a nechal za sebou i takový oddíl, jako je například SK Slavia Praha.

Pozadu nezůstala ani nejmladší z výškařské skupiny Magda Nová. Ta reprezentovala na III. Olympiádě dětí a mládeže, která se konala v uplynulých dnech v Ústí n. L. V atletických bojích zvítězila ve výškařském sektoru výkonem 176 cm, kterým zároveň vylepšila olympijský rekord o 10 centimetrů a vytvořila jeden z nejhodnotnějších výkonů letošní olympiády.

Skupina lovosických výškařů se vydá tento víkend (30. 6. – 1. 7.) do Třince, kde budou startovat na nejvýznamnější události domácích atletických drah, na mistrovství ČR mužů a žen.