O minulém víkendu si zde dali dostaveníčko nejlepší čeští plavci ročníků narození 1993/94. V padesátimetrovém bazénu svedli souboje o tituly mistrů ČR. Na závodníky více než šedesátky zúčastněných oddílů čekalo rozdělení 52 sad medailí v individuálních disciplínách a čtyřech štafetách. Je dobré, že ani náš region z tohoto klání nevyšel bez medailového zisku.

Zásluhu na tom má roudnická závodnice ČAC Kristýna Lukášková, která přivezla do podřipské metropole dvě medaile. Další dvě jí takříkajíc protekly mezi prsty. Tutovou byl bronz na 100 m motýlkem, kde zabojovala. Dohmátla třetí v pořadí a zlepšila se téměř o jednu sekundu. Jenže vlastní chybičkou na startu byla v cíli následně z třetího místa diskvalifikována.

Respekt přítomných si zasloužila zejména po této motýlkové stovce. Nenechala se psychicky ovlivnit neobvyklou situací, která se čas od času stane každému. Hned na další disciplínu 100 m VZ se soustředila způsobem sobě vlastním. A vyplatilo se. Hned od startu bylo zřetelné její odhodlání napravit neúspěch z předchozí disciplíny. V nejrychlejší rozplavbě nenechala nikoho na pochybách, že loňský mistrovský titul nebyl žádnou náhodou. Celých 97 m plavala v čele startovního pole, přesto v závěru neodolala finiši největší soupeřky a zároveň kamarádky A. Machové z pořádajícího oddílu.

Výsledným časem zlepšila svůj osobní rekord na dlouhém bazénu o více než 1,5 sekundy a završila sbírku cenných kovů z žákovských MČR na rovnou desítku. To ukazuje na stabilní výkonnost již několikátou sezonu, která graduje v období mistrovských soutěží. Také svůj první start v soutěži na 200 m motýlkem proměnila v medaili. Tentokrát s velkým přehledem o pět sekund bronzovou. Znovu ve velkém zlepšení.

Nejkratší kraulová trať na 50 m skončila pro roudnickou závodnici bramborovou medailí. O vyrovnanosti svědčí zaplavané časy prvních čtyř závodnic. Rozdíl mezi plavkyněmi činil pouhých 20 setin sekundy, což je pouhým okem rozdíl téměř nepostřehnutelný. Ke zdařilému vystoupení na mistrovství přidala ještě dvě pátá místa v polohových závodech na 200, resp. 400 m.

Pro mladou roudnickou závodnici však náročná sezona zdaleka nekončí. Tento týden reprezentuje Ústecký kraj na Hrách III. letní olympiády dětí a mládeže ČR v Ústí n. L., kde bude zajisté v plaveckých soutěžích patřit k oporám krajského výběru a bojovat o medaile, které lze postavit na roveň těch o víkendu získaných. Poslední akcí před zaslouženou přestávkou bude v pražském Podolí plavané LM ČR dospělých.

Z výsledků: K. Lukášková: 2. 100 VZ 1:03,63, 3. 200 M 2:40,36, 4. 50 VZ 29,46, 5. 200 PZ 2:38,85, 5. 400 PZ 5:44,73.