Hokejbalový oddíl SHC Killers Litoměřice chystá pro novou sezónu několik změn. V soutěži končí starší dorost, nastupovat bude pouze mladší, posiluje se A tým, uvažuje se o založení rezervy. O tom všem jsme si povídali s trenérem Jiřím Skřivánkem ml.

S účinkováním staršího dorostu v extralize jste spokojeni?
Jsem trochu na rozpacích. Jako nováček jsme šli do extraligy na zkušenou. Tajným snem bylo dostat se mezi první osmičku. No a po podzimu jsme byli na druhém místě. Jaro nám už ale tak nevyšlo.

Bylo z toho šesté místo po základní části. Play off jste pak měli dobře rozehrané.
Po dvou zápasech v Dobřanech jsme vedli 2:0, stačilo doma jednou vyhrát. To se ale nepodařilo. Byli jsme asi až moc na koni. V rozhodujícím utkání pak rozhodla asi i naše nezkušenost, byli jsme hodně nervózní. Je to škoda, Dobřany pak v dalších sériích vyhrály snadno dvakrát 3:0. Jediní my jsme tedy potrápili pozdějšího vítěze.

Nepodcenili jste ve čtvrtfinále něco?
To snad ani ne. Část viny za vyřazení beru i na sebe. Výkony gólmana Štembery byly v průběhu podzimu parádní, i díky němu jsme se dostali tam, kde jsme byli. V odvetách se mu už ale tolik nevedlo. Proto jsem do branky dal kluka, který nastupoval v obraně, jinak však chytá hokej v Děčíně. Před domácími zápasy s Dobřany jsem však poslal do brány zase Štemberu. To byl možná rozhodující moment.

Jako nováček jste si nevedli špatně, proč tedy v extralize končíte?
Ten tým už je starý. Tedy přesněji, hodně hráčů v této kategorii končí, zůstali snad jen čtyři kluci. A bohužel to nemáme čím doplnit. Takže jsme se rozhodli extraligu prodat. Sice jsme před časem měli nábor, který nás potěšil. Přišlo hodně kluků, ale ti jsou ještě mladí, takže budeme hrát s mladšími dorostenci, kde bude nastupovat pár kluků ze starších žáků na ostaršení. U mladšího dorostu to snad ještě půjde, skočit ale rovnou mezi 19–ti leté by bylo přece jen náročné. No a starší dorostenci přejdou do mužů. Chceme postavit silný tým, který se pokusí o postup do I. národní ligy. Chtěli jsme sice získat účastnické místo, ale bohužel už nebylo žádné volné. Budeme se tedy muset snažit dostat do play off. Tam už je to pak otevřené. To jsme se přesvědčili minulou sezónu se starším dorostem. Nehrálo roli, z jakého místa kdo postoupil.

Tým dospělých bude v nové sezóně pouze jeden?
Možná ne. V současné době uvažujeme také o tom, že bychom do Ústecké ligy přihlásili rezervu. Když mají kluci chuť, byla by přece velká škoda toho nevyužít.