LITOMĚŘICE - Šestičlenná reprezentační družstva ČR, Velké Británie, Portugalska a Dánska se utkala v soutěži týmů na tradičním mezinárodním čtyřutkání, které se konalo v sobotu v přímořském Poole.

Členy reprezentačního družstva ČR byli Iva Bubeníková z Litoměřic a dále Jiří Kurtin, Zita Frydrychová, Matěj Exner, Pavel Štefela a Petra Anýžová z dalších klubů ČR. Tým byl doprovázen reprezentačním trenérem Miroslavem Patrmanem, mezinárodní rozhodčí Janou Štefanikovou a vedoucím výpravy Vladimírem Zemanem.

V soutěži předvedli všichni závodníci a závodnice během tří závodních kol své sestavy. Výsledek družstva tvořily v každém kole získané body za čtyři nejlepší výkony členů každého družstva. Celkového vítěze určil součet bodů všech tří kol.

Po I. a II. kole vedlo Portugalsko před Velkou Británií a Dánskem. Odstup českého družstva byl bohužel v tuto chvíli značný, přesto ve finále předvedli závodníci a závodnice ČR maximální výkon. Avšak na své soupeře již nestačili. Přihlíželi tak razantnímu nástupu týmu Velké Británie, který v poslední chvíli předčil družstvo Portugalska a těsně zvítězil.

Mezi jednotlivci byla z českého týmu nejlepší Iva Bubeníková, která se v samostatném hodnocení mezi všemi zúčastněnými ženami umístila na pátém místě.