LITOMĚŘICKO - Programově nejbohatší měsíc v roce čeká nyní v červnu na všechny pravidelné účastníky i další příznivce sportovního seriálu Král Středohoří. Kolotoč veřejných závodů má totiž nyní v nabídce porci hned tří tradičních závodů a celá letošní tour tak bude mít na konci června za sebou prakticky celou jednu polovinu (z celkových třinácti bude ve druhé polovině roku čekat na sportovce dalších sedm podniků).

Již dnes (sobota) je na řadě další ročník běžecké Hostěnické šestky, což představuje porci 5830 metrů převážně rovinatého běhu se startem i cílem v blízkosti hostěnického jezu na Ohři u Brozan. Svá loňská prvenství by měli obhajovat tehdejší premianti – teplický triatlet F. Zouhar a lovosická V. Kolibová (start závodu je v 17 a informace je možné získat u organizátora D. Šálka, 777/741393, nebo také david.salek@email.cz).

V loňském roce se na start postavilo více než padesát běžců a podobné číslo organizátor očekává i letos. Předpokládá se tropický ráz počasí, proto by mohla být znovu aktuální pozávodová koupel v Ohři.

Hned o dalším víkendu (sobota 16. 6.) čeká na příznivce horských kol tradiční setkání v podobě Velké ceny horských kol Lafarge v Čížkovicích. Na cyklisty čekají v krajině středohorských hřebenů znovu dvě různé distance, když do hodnocení Krále se počítá pouze ta delší, čítající cca 22 km perných kilometrů v terénu mezi Čížkovicemi, Borčí a Třebenicemi.

V loňské „bahenní lázni“ na této trati triumfovali otec a syn Nestlerové z Bíliny. Bližší informace o závodu: J. Mejta, tel.: 602 715 367, mail. jaroslav.mejta@lafarge-czech.lafarge.com. V případě tohoto závodu se počtem jedná o nejmasivnější akci v roce – na startovním roštu se v rámci akce etablují zpravidla i více než dvě stovky účastníků.

Programově nabitý červen hned týden poté (v sobotu 23. 6.) završí zdánlivě nenáročný Kocourovský triatlon s dávkami 200 m plavání, 18 km kola a 5 km běhu. Před rokem na tratích pod Milešovkou vyučoval velezkušený triatlet T. Kozel z SK Slavia Praha. Do vod milešovského rybníka se v loňském roce zanořilo na padesát obojživelníků. Info: F. Vondra, tel. 776 111 778, mail: frantisek.vondra@raz-dva.cz.

Kolotoč pohárových závodů se nezastaví ani v době prázdninové. Letní blok v polovině července zahájí silniční cyklistická 80 km klasika Za pěnivou důvou (14. 7.), na níž zkraje srpna naváží dva legendární triatlony – terénní Hazmburk Xtreme triatlon na Libochovicku (4. 8.) a silniční triatlon Hostěnice (11. 8.).