LETŇANY - S náskokem 31 bodů před druhým Snopkem z Uherského Hradiště odcestoval ústecký Michal Čupr, který je členem šermířského oddílu Slavoj Litoměřice, k finále seriálu Mistrovství České republiky v šermu kordem juniorů do sportovní haly v Letňanech a vracel se s mistrovským titulem, když se jeho největší soupeř nedostal na medailové stupně.

V turnaji, který pořádal SC Praha, startovali nejlepší nominovaní kordisté z celé ČR. Zisk trojnásobku tabulkových bodů do žebříčku mistrovství byl velkou motivací pro soutěžící.

Po předkolech a velké eliminaci postoupili do finálové osmičky všichni favorité a zde rozhodoval každý bod pro případnou změnu celkového pořadí seriálu a tím i zisk mistrovského titulu. Čupr v boji o semifinálovou čtyřku porazil dejvického Seidla 15:14, a tak už mu nemohl nikdo vzít titul mistra ve vyšší věkové kategorii, než která mu věkem přísluší. Problémy se zraněným ramenem ozbrojené paže mu však nedovolily podat maximální výkon proti Hofmanovi z USK Praha, kterému po delším čase podlehl 12:15. Z finálové účasti se tak mohl radovat soupeř.

Zisk bronzové medaile ve finálovém turnaji tak pro Michala Čupra znamenal celkový zisk titulu mistra České republiky pro letošní rok.
Vítěz Martin Hartman z SC Praha tentokrát neměl v turnaji konkurenta a ve finálovém duelu s přehledem porazil Hofmana 15:8.
Družstvo litoměřického oddílu v poněkud slabší sestavě po vyrovnaném průběhu utkání prohrálo 42:45 s pozdějším vítězem soutěže SC Praha A, a tak nezasáhlo do bojů o konečné medaile.

Následně pak již v turnaji neokusilo hořkost porážky a skončilo na konečné páté příčce.

Výsledky finále: 1. Martin Hartman (SC Praha), 2. David Hofman (USK Praha), 3. Michal Čupr (Litoměřice) a Pavel Pitra (SC Praha).
Celkové pořadí: 1. Čupr, 2. Hartman, 3. Pitra, 4. Hofman. Český pohár: 1. Pavel Pitra (SC Praha).