ŽIDOVICE - Na stupních vítězů ani jednou nechyběli terezínští cyklisté při krajských přeborech, které se uskutečnily během minulého víkendu. V rámci „krajáků“ byl pro kolečkáře připraven nejprve závod jednotlivců s chronometrem a následně silniční závod. Ani jednou však Terezínští nevystoupali na nejvyšší stupínek. I tak jsou ale spokojeni.

„Jako pořadatelé těchto závodů bychom si samozřejmě přáli mít také svého zástupce přímo zlatého. Bohužel to nevyšlo, ale není špatné mít v každém závodu někoho na bedně,“ vyjádřil spokojenost Václav Bureš, prezident CK Slavoj Terezín, který byl současně hlavním organizátorem krajských přeborů. Oba závody cyklisté absolvovali na desetikilometrovém okruhu Židovice – Rohatce – Hrobce s cílem opět v Židovicích. Litoměřicko mělo své zástupce pouze v kategorii mužů díky právě pořádajícímu týmu CK Slavoj Terezín. „Bohužel ti mladí nám schází,“ konstatoval Bureš.

V sobotu byla přichystána časovka jednotlivců. Muži okruh absolvovali dvakrát. Zatímco všichni sázeli na terezínského Petra Šinágla, ten skončil na bronzovém stupínku s časem 25:56 min. Před něj se s časem 25:33 min vsunul jeho stájový kolega Josef Prchlík a vítězem se s pouze dvouvteřinovým náskokem stal děčínský Ivo Netík. „Tentokrát mi to až tolik nesedlo. Člověk by rád, kdyby mu stále mohlo patřit prvenství, ale to bohužel nejde,“ poznamenal Šinágl.

Perfektně si terezínští jezdci vedli i v nedělním závodu s hromadným startem. Stále totiž na téměř stokilometrové trase tahali za nitky a zkoušeli se dostat do úniků. Na čele byli vidět zejména Jan Bureš s Petrem Šináglem. Ani této dvojici se rozhodující únik nezdařil, a tak se závod rozhodl až v hromadném spurtu. V něm Bureš nestačil na chomutovského Václava Jelínka. Třetí skončil zástupce Děčína David Jeřábek. „Na hromadný závod jsem si věřil. Chtěl jsem ale vítězství. Jelínek měl ale v závěru více sil. Ve spurtu, který byl do kopce, mi už pěkně tuhly nohy a braly mě křeče. Tahal jsem to už jenom rukama,“ dodal terezínský Jan Bureš.

Závod, který spolupořádal terezínský cykloklub, se jel ve spolupráci s TJ Cykloprag Praha, jelikož byl závod současně nejen přeborem Ústeckého, ale také Libereckého kraje a mistrovstvím Prahy. „Pro všechny organizátory tak bylo jednodušší připravit společný podnik. Na start hromadného závodu se tak postavilo více jezdců, čímž byl také závod atraktivnější. Výsledky se pak jen rozdělily podle krajů,“ říkal prezident Bureš.

Časovka: 1. Netík (Slavia SČE Děčín) 25:31 min., 2. Prchlík 25:33, 3. Šinágl 25:56, 5. Bureš 27:30, 6. Lisec 28:04 (CK Slavoj Terezín). Jednotlivci: 1. Jelínek (Exejeans Chomutov) 2:01 hod., 2. Bureš (Terezín), 3. Jeřábek (Slavia SČE Děčín), 4. Lisec, 6. Prchlík, 9. Šinágl (všichni CK Slavoj Terezín).