LOVOSICE - Vstup do letošního play off se lovosickým házenkářům nevydařil. Na soupeřově hřišti v Karviné prohráli úvodní dva zápasy. Útěchou tak může být jen skutečnost, že zdolat lídra soutěže, navíc na jeho hřišti, by spíš byl malý zázrak. Přesto si dnes od 17 hodin Lovosičtí přejí sérii v domácím prostředí prodloužit alespoň do zítřka, aby soupeř musel v Lovosicích nocovat. Čarovat v bráně proto chce i gólman Luděk Kylíšek.
„Určitě se teď na Karvinou těším, protože je to zase zápas před domácím publikem a věřím, že právě to nás požene dopředu. V Karviné byla poloprázdná hala, na domácí utkání se proto těším a doufám, že nás fanoušci nezklamou,“ věří brankář Luděk Kylíšek, který si vždy přeje mít za sebou rezervu v podobě druhého gólmana. Do Karviné minulý týden totiž málem odjel sám, což pro tým nikdy není příliš dobrá zpráva. „Vždy je lepší, když jedeme ve dvou, protože když se nedaří jednomu, tak se daří druhému. S Milanem Volákem jsme vyrovnaná dvojice. Za zády mám oporu a je to lepší, než kdybych tam byl sám. Stejně jako i na dalších utkáních,“ řekl Kylíšek.
Přestože výsledky z minulého týdne tomu příliš nenasvědčovaly, zápas dokázali Lovosičtí vést s Karvinou poměrně vyrovnaný. „My jsme nedali spoustu gólů. Měli jsme hodně technických chyb a z toho pramenilo, že jsme takhle prohráli,“ shrnul poslední zápasy gólman a podotkl, že i když se lovosickému týmu nad Karvinou vyhrát nedaří, nereálný cíl to rozhodně není. Pomoci by mohli právě i diváci. „Myslím si, že když bude publikum hodně fandit, tak bych i bránu zavřít mohl, ale záležet bude hodně na obraně. Jak ta bude vyburcovaná,“ přeje si podporu diváků Kylíšek.
Jak ale gólman z Lovosic vnímá nájezd zkušených hráčů z Karviné, když ve finále vše může zůstat na něm? „Z hráčů Karviné může vystřelit kdokoliv. Hra není založena na jednom střelci, takže buď ránu chytím, nebo ne. Když mi pomůže obrana, je to dobré. K dyž ne, tak v bráně musím tipovat, což už je těžší. Karviná rozhodně ale není žádný školitel. Jsou tam sice zkušení hráči, ale většina jde srovnat s našimi. Sami máme kvalitní borce, kteří se dokáží hráčům z Karviné vyrovnat. To je pak pro mě v bráně to samé, jako když hrajeme na tréninku,“ vylíčil pocity Kylíšek.
I přes některé nezdary v poslední době je brankář týmu HK .A.S.A. Město Lovosice s hrou svého celku v této sezóně spokojený. Cíl totiž tým plní. „Chtěli bychom jít samozřejmě ještě výš, takže budeme bojovat vždy a s každým. Když se to letos nepodaří, tak chceme alespoň bronz. Stále záleží na štěstí. Určitě je ale největším přáním všech vybojovat zlato,“ říká gólmanská jednička, která by si jednou přála dostat se do německé ligy a stát se opravdovým profesionálem. Právě tato vidina žene Kylíška dál a nutí ho se snažit. „Bez podpory okolí, maminy, která mi vždy pomohla a teď i přítelkyně, by to nešlo. Člověka drží nad vodou i kolektiv, který ho nenechá upadat,“ dodal lovosický Luděk Kylíšek.