Oba litoměřičtí judisté zde podali výborné výkony a domů si tak odvážejí stříbrné medaile. „Stříbro je velice cenný kov, ale ještě mnohem důležitější je, že tím si oba splnili kritéria pro letošní evropský šampionát. Nyní mají klid a ostatní turnaje už mohou brát jako další přípravu na letošní juniorský vrchol,“ uvedl trenér Václav Červín. Nutno dodat, že nejlepšího výsledku na turnaji za ČR dosáhl Musil ze Sokola Vršovice, který svou hmotnost do 73 kg vyhrál. V pomyslném žebříčku se za něho řadí Hanka a Libor.
Potěšující výsledek zaznamenali o víkendu i další mladí borci Sport Judo. Téměř maximum z možného vydolovala šestičlenná skupina na mezinárodním turnaji v Týně nad Vltavou. V konkurenci zhruba 300 judistů vybojovala čtyři medaile.
„Největší radost mám samozřejmě ze zlata, které získal mezi mladšími žáky David Hozák. Ten dokázal zvítězit ve všech čtyřech utkáních a potvrdil tak svou suverenitu, když ve své kategorii letos ještě ani jednou neprohrál. Stříbro přidala mladší žákyně Šárka Dvořáková a bronz starší žák Miroslav Lorenc a dorostenec Vojtěch Kříž. Hodně blízko k bronzové medaili měl i Kamil Valenta, který však doplatil na hrubou chybu rozhodčího, a tak skončil mimo stupně vítězů. Poslední náš zástupce Jiří Hrubiško byl tentokrát vyřazen už v úvodu turnaje,“ hodnotil účast v Týně trenér Ivan Tomko.