LOVOSICE - Na takovou podívanou fanoušci lovosické házené dlouho čekali. Napínavý a bojovný zápas od začátku do konce totiž viděli ve středu, kdy do Lovosic přijel tým Zubří. Domácí potřebovali cenné body před play off, a tak se o vítězství 36:32 porvali „jako koně“. Plno branek nastříleli i zranění hráči. Pěti góly přispěl se svým nepěkně zlomeným prstem David Kylíšek.


„Prostě jsem se musel kousnout. Letos máme před koncem sezóny plno zraněných. Musíme to překlenout, zabojovat a hrát naplno s tím, co máme,“ připustil David Kylíšek, kterému se jeho vážnější zlomenina prstu má hojit ještě několik týdnů. „Doktor mi říkal, že už mám pomalu odkládat ortézu. Toto zranění se hojí strašně pomalu a doktor říkal, že se kolikrát nemusí zahojit vůbec, tak uvidíme jak to dopadne. Strach při hraní tu určitě je. Raději jsem hrál ještě s ortézou. Cítím se s ní lépe a hlavně mi dodává určitou jistotu,“ přiznal Kylíšek.
Zatímco v posledních několika zápasech měli hráči HK .A.S.A. Město Lovosice velké problémy se vstupem do hry, kdy jim soupeř už na začátku nadělil řadu gólů, proti Zubří hráli jako vyměnění a utkání bylo diametrálně odlišné. Ihned se ujali vedení, které si udržovali a soupeře nenechali odskočit. „Zápas se pro nás od začátku vyvíjel kupodivu hodně dobře. To, co jsme chtěli i v ostatních zápasech, aby nám vyšel začátek a my měli hru ve vlastních rukou, se povedlo až nyní se Zubřím. Hráli jsme dobře celý zápas a ke konci nám hodně pomohl gólman,“ chválil hru lovosického celku Kylíšek, který přiznal, že tým měl dát o branku víc. „Vítězství o pět gólů by nás v závěrečném hodnocení posunulo před Zubří, protože bychom na lepším skóre měli právě o gól lepší bilanci. Ten nám teď chybí a před Zubří se tak už neposuneme,“ vysvětlila lovosická spojka.


Zdá se tedy, že po zápase s jedním z hlavních lídrů soutěže se lovosičtí hráči dostali zase do určité pohody. Právě psychické stránce připisoval Kylíšek poslední neúspěchy či spíš zaváhání. „Naší psychice opravdu pomohlo, když jsme se dostali soupeři na koně a nenechali si ho utéct. To věčné dohánění nás stálo plno sil. Dříve neproměněné šance s sebou přinesly nervozitu a hráči si přestali věřit a začali dělat větší chyby. Tentokrát jsme nic takového nepřipustili. Věřím, že to tak půjde dál,“ řekl odhodlaně Kylíšek, pro něhož je házená už od dětství životní jedničkou. Dopředu ho však nežene jen píle, touha se neustále zlepšovat a snaha dostat se jednou do některého z německých týmů, což už měl možnost okusit.
„Musím přiznat, že dopředu nejen mě, ale i celý tým rozhodně ženou diváci. Dříve bych je tolik nepochválil, ale teď si to rozhodně zaslouží. Fandí nám zápas od zápasu viditelně víc. Pak se před nimi chce člověk předvést, protože si zaslouží vidět pěknou hru,“ vyložil David Kylíšek, který věří, že lovosický tým neskončí letos hůř než v loňském roce. Všichni chtějí kovy ještě cennější a dokazují, že se s lídry soutěže dá hrát vyrovnaná partie, která skončí vítězně pro tým z Lovosic.