KARVINÁ - Ani tentokrát se zázrak v extralize házené nekonal. S velkým očekáváním jeli hráči HK A.S.A. Město Lovosice za lídrem celé soutěže Karvinou, avšak přivézt vytouženou výhru se nepodařilo. Přestože vstup do utkání byl téměř katastrofální, Lovosičtí hráči dokázali bojovat tak tvrdě, že se žádný debakl neuskutečnil. Stačilo jen málo a tým mohl mít cenné vítězství doma. Zápas skončil jen těsně 32:30 zejména díky Tomáši Kratochvílovi, který zajistil více než třetinu branek pro tým Lovosic.
„Hra mi tentokrát sedla na výbornou. Někdy se prostě stane, že člověku do brány spadne všechno, na co sáhne a jindy ať dělá co dělá, tak se prostě nemůže trefit. Tentokrát mi to prostě fakt sedlo,“ dal srdce na dlaň Tomáš Kratochvíl, jež do soupeřovy svatyně nastřílel jedenáct gólů.
Přestože hosté se hned v první minutě ujali vedení, ze strany domácího mužstva přišla ihned smršť proměněných střel. Ve druhém poločase, kdy byl v desáté minutě jedenáctibrankový rozdíl, tedy bylo co dohánět. „Prohráli jsme jen kvůli tomu, že jsme vyloženě nezvládli první poločas. Chyba byla v přesilových hrách. Během chvilky nám soupeř pěkně odskočil a s takovým náskokem se hraje těžko,“ shrnul zápas nejlepší střelec utkání.
Tím, že je Karviná suverén soutěže, tak by tato skutečnost podle Kratochvíla mohla mnohé nabudit k lepším výsledkům. „Nám by se proti nim mělo hrát lépe, protože Karviná je nejlepší tým a vy se chcete vytáhnout. Řekl bych, že oni už tu motivaci jen těžko hledají, takže by nás to mělo táhnout dopředu. Měl to pro nás být možná vítězný zápas, ale myslím, že pro nás nakonec skončil smutně,“ řekla lovosická spojka, která připomněla, že týmu se v důležité části sezony nevyhýbá zranění řady hráčů. „Kluci sami musí vědět, jak na tom jsou. Někteří to zkouší a věřím, že do play off to nějak půjde. Zranění je jedna věc, ale řekl bych, že se celkově potřebujeme víc namotivovat, aby nedocházelo k takovým odskokům jako v Karviné. Jak ale, to je otázka pro trenéra,“ připustil Kratochvíl.
Ve středu lovosický tým odehrál předposlední utkání nadstavby proti Zubří (doma zvítězil 36:32) a následovat bude souboj v Hranicích. „Ještě máme šanci skončit druzí v základní části. Určitě do toho půjdeme na sto procent. Přál bych si, abychom si finále zahráli. Jak vstoupíme do play off tedy ještě není jisté. To bude právě až po dvou posledních kolech. Chtěl bych si ho zahrát, ale jestli na to budeme mít, se teprve uvidí,“ řekl odhodlaně Tomáš Kratochvíl, který stejně tak přistupuje i ke svým povinnostem.
„Dřina, kterou nikdo nevidí, k tomu prostě patří. Každý si myslí, že máme balík a nic už nemusíme dělat. Přitom ráno člověk vstává v půl páté do normální práce, po které jde prakticky hned na trénink, pak najíst a spát. Takhle každý den. Na osobní život čas zrovna není, ale mám báječnou přítelkyni, která má pochopení, že to všechno dělám pro ten neopakovatelný pocit z vítězství. Nerad prohrávám a chci, abychom každým naším vítězstvím dělali radost také divákům a oni se pak mohli radovat s námi. Pak ta dřina za to stojí,“ dodal nejvyšší lovosický hráč Tomáš Kratochvíl.