Čtyři mladíci na cestě z Kadaně do Podbořan nezvládli zatáčku a vjeli do protisměru. Narazili přímo do protijedoucí liazky. „Všichni čtyři byli na místě mrtví,“ informoval na místě nehody policejní vyšetřovatel Vladislav Vrtek. Všem mělo být okolo devatenácti let.

Starší Peugeot 405, ve kterém jeli, se s nákladním autem srazil čelně, mnohatunová liazka ho doslova sešrotovala. Její řidič vyvázl bez zranění, podle policie byl v šoku. Zkouška na alkohol ukázala, že před jízdou nepil.

Nehoda se stala okolo osmé hodiny ranní, za obcí Rokle u Kadaně a nedaleko odbočky na vísku Vinaře.

Podle policie jeli v autě čtyři studenti, spolužáci z podbořanské střední školy. Policistům to potvrdili jejich spolužáci, kteří jeli za nimi a celou nehodu viděli. Že se jedná o spolužáky, potvrdil i zástupce ředitele podbořanské střední školy Jiří Drápal. „Je nám to moc líto, celou školou tato událost otřásla,“ řekl Deníku.

Podle prvních zpráv měl Peugeot předjíždět jiné osobní auto a nestihl se zařadit zpět. I podle nákresů na silnici to vypadalo, že řidič peugeotu se chtěl dostat před osobní auto Škoda. „Vozidlo vjelo do protisměru, víc bych to nerad komentoval, probíhá vyšetřování. Jestli předjíždělo jiné auto, nemůžu potvrdit ani vyvrátit,“ nechtěl dělat předčasné závěry soudní znalec Zdeněk Marel, kterého na místo nehody přivolala policie.

Mohlo se tak stát, že studenti chtěli předjet druhé auto, ve kterém jeli jejich spolužáci.

Podle policisty Vladislava Vrtka měli středoškoláci ve škole v tu chvíli volno. Možná se vydali na výlet do Kadaně, když se vraceli na druhou vyučovací hodinu, havarovali.

Celé dopoledne byla cesta uzavřená, policie pouštěla jen řidiče, kteří jeli do okolních vesnic, zbytek dopravy odkláněla.