Jde o pokles následků na zdraví lidí o padesát jeden případ. Jenže. Leden a únor byl plný mrazu, sněhu a zavátých silnic. Kdo nemusel, za volant nesedl.
Zemřelo od začátku roku 6 osob, 22 bylo těžce a 198 lehce zraněno. Nejvíce mrtvých ( po pěti) bylo na Lounsku a Litoměřicku, tedy na automobilových tazích ze středu Čech směrem k hraničním hvozdům na Ústecku, Mostecku a Chomutovsku.

Policisté sice evidovali o 283 méně nehod než loni, tedy „jenom“ 1071, hmotná škoda byla vyšší než loni. Největší výše škod byla v ústeckém okresu.
Pokud jde o Ústí nad Labem, zimní počasí se projevilo zvláště v tomto okresu. Nejvíce nehod v Ústeckém kraji v rámci obce (města) došlo právě v Ústí – ke 173 policejně evidovaným případům.

Ústí je skutečně metropolí kraje, protože metropole se vyznačuje především až absurdně velkým provozem. Proto ačkoliv Litoměřicko a Lounsko jsou pověstné tím, že polovina dopravních nehod se odehrává (bohužel při vyšších rychlostech) na silnicích mimo obce, v absolutním počtu nehod se dokonce i Ústecko zařadilo po Litoměřicích (76) a Lounech (59) na třetí místo (58) v počtu nehod mimo obec.

Přitom v ústeckém okresu se jednalo pouze o 25 % nehod. Z toho je vidět, jaká byla frekvence dopravy v zasněženém Ústí.