Při těchto nehodách zemřel jeden člověk, dva byli těžce zraněni a dvanáct lehce zraněno. Ačkoliv v roce 2008 došlo v kraji k více než dvanácti tisícům dopravních nehod, tvoří nehody MHD nepatrný zlomek.

Nejvíce nehod v Ústí
Největší počet nehod se udál v největším městě kraje – v Ústí nad Labem, kde došlo k 29 případům. Druhý největší počet – 23 nehod, se udál v Teplicích.

O intenzitě městské dopravy svědčí nepřímo i 13 nehod v Děčíně. Ačkoliv je rozsáhlá městská doprava také v Chomutově, je zde evidováno jenom 5 nehod. Stejně tak i na Mostecku, kde je rozsáhlá MHD v Mostě napojená na Litvínov.

Rekordně nejméně nehod autobusů městské hromadné dopravy bylo zcela logicky na Litoměřicku a Lounsku.

Na červenou
V Lounech bylo o jednu dopravní nehodu méně, možná by došlo i na pár mrtvých, menší hromadu těžce a lehce zraněných.

Nevěříte? Je zadokumentováno, že řidič autobusu, který jel na červenou loni koncem července přes železniční přejezd v Lounech měl štěstí, že po kolejích nejel vlak.

V televizi se objevil dokonce záznam jízdy autobusu na červenou, pořízený z mobilního telefonu.

Finanční problém
Podle ústeckého senátora Pavla Sušického je hromadná doprava nejbezpečnější, protože z oficiálně evidovaných 12 294 dopravních nehod za loňský rok bylo 77 nehod v hromadné dopravě jenom zcela nepatrným zlomkem nehodových případů.

Svědčí o tom nejlépe skutečnost, že loni v Ústí MHD přepravila 51 767 000 osob.

„Bohužel vzrůstající náklady na údržbu a provoz městskou hromadnou dopravu stále zdražují a nejsou k dispozici další finanční zdroje, které by dotování navýšily. Momentální pokles ceny benzinu a nafty je dočasný.

Setkal jsem se s lidmi, kteří opět jezdí do práce auty, protože si spočítali, že cesta osobním vozem je pro ně finančně o něco výhodnější. To je velmi znepokojivý jev pro bezpečnost dopravy i pro životní prostředí,“ varoval Sušický.

Autobusové linky
Na autobusových tratích (mimo působnost MHD) mezi městy a obcemi v kraji došlo loni ke 45 dopravním nehodám.

Nejvíce, 11 případů, bylo na Děčínsku, kde je nejrozsáhlejší síť komunikací v rámci jednoho okresu v kraji. Ústecko s 9 případy je na druhém místě, protože do Ústí směřuje mnoho autobusových linek a je zde v okolí města nejsilnější provoz v kraji.

V ostatních okresech se počet nehod autobusů pohyboval od tří na Chomutovsku a Teplicku, po sedm nehod na Chomutovsku.