Podle Lukáše Marvana, mluvčího krajských hasičů, se tady v 6.22 hodin střetla tři osobní a jedno nákladní auto. "Při nehodě jeden člověk zemřel a dva byli zraněni," dodal Marvan.

Jednotka vyprostila z havarovaného auta tělo zemřelého člověka. Silnice byla do dopoledních hodin uzavřená, policisté odkláněli dopravu přes Litoměřice nebo Velemín.

Řidič Škody Felicia zřejmě nezvládl na zledovatělé vozovce vozidlo a narazil do protijedoucícho kamionu, poté ještě do havarovaného vozidla narazila žena s vozidlem Hyundai a řidič Fabie. Při nehodě zahynul spolujezdec z Felicie a řidič byl těžce zraněn a odvezen záchranou službou do ústecké nemocnice.

Řidička Hyundaie byla převezena na pozorování do litoměřické nemocnice. Řidič kamionu vyvázl z nehody nezraněn.

Smrtelná nehoda zablokovala dopravu téměř na celé dopoledne, řidiči museli využít objízdné trasy, které byly ovšem také zledovatělé. Během týdne je to již druhá smrtelná nehoda na Litoměřicku. V mi­nulém týdnu havaroval řidič u Velemína, po srážce s kamionem zemřel.

Podle dopravních policistů řidiči na zledovatělé vozovce rychlou jízdou ryskují a mnohdy i předjíždí.

Řidiči by na silnicích měli být opatrní!

V Ústeckém kraji mohou dnes potrápit řidiče kluzké silnice i velký mráz. Některé hlavní silnice jsou mokré po chemickém ošetření, ujetá vrstva sněhu zůstává na vedlejších komunikacích hlavně v horských oblastech.

Silničáři doporučují při jízdě zvýšenou opatrnost. Část silnic je holá a vymrzlá. Vyplývá to z webu dopravních informací Ředitelství silnic a dálnic. V kraji se po ránu stalo také několik nehod.

Teploty v kraji se pohybují od minus sedmi do minus 15 stupňů Celsia. Vítr fouká jen slabý nebo je bezvětří a je většinou jasno nebo polojasno.

Podle meteorologů bude skoro jasno nebo polojasno i přes den. Nejvyšší teploty se mají vyšplhat na dva stupně nad nulou. Na horách se mohou tvořit sněhové jazyky.