První nehoda se stala na silnici vedoucí od obce Liběšice na Trnobrany. 32letý řidič projíždějící levotočivou zatáčkou dostal zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti smyk, který se mu nepodařilo vyrovnat. Sjel mimo vozovku, kde narazil do dopravní značky. Naštěstí při nehodě nebyl nikdo zraněn. Řidič bezprostředně po havárii z místa ujel. Policejní hlídka dotyčného zanedlouho vypátrala a podrobila jej dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní. Řidič nadýchal 1,73 promile! Dále policisté zjistili, že řídil vozidlo v době, kdy mu tato činnost byla zakázána správním orgánem. Poškozením dopravního značení vznikla škoda ve výši 3 tisíc korun a škoda na vozidle je odhadnuta na 10 tisíc korun.

Řidič je kromě porušení zákonů o provozu na pozemních komunikacích podezřelý z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě soudem uznané viny mu hrozí až tříleté vězení.

K další nehodě došlo na silnici I/15 u obce Lukov. Řidič jedoucí osobním vozidlem od obce Kravaře směrem na Lukov zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládl řízení při přejíždění přes železniční přejezd.

Vozidlo vyjelo mimo komunikaci, kde posléze čelně narazilo do náspu železniční trati. Při nárazu utrpěl řidič i jeho spolujezdec zranění lehčího charakteru.

„Dechová zkouška na alkohol byla pozitivní a řidič nadýchal 1,78 promile. V důsledku nehody došlo k výluce na železniční trati Litoměřice Liberec. Hmotná škoda na vozidle je odhadnuta na 100 tisíc korun. 33letý řidič je kromě porušení zákonů o provozu na pozemních komunikacích podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí mu také až tříletý pobyt za mřížemi," shrnula Pavla Kofrová, mluvčí litoměřické policie.