Na jedné z křižovatek ve zdejší vilové čtvrti nedal řidič terénní Frontery autobusu přednost v jízdě, a oba vozy se střetly. Při nehodě byly zraněny tři osoby, všechny utrpěly poranění lehkého charakteru. Mezi zraněnými, kteří byli převezeni k ošetření do litoměřické nemocnice, byly i dvě děti. V autobuse cestovalo celkem jedenáct lidí.

„Pravděpodobnou příčinou nehody se stalo nedání přednosti v jízdě. Křižovatka byla na několik hodin řízena policisty kyvadlově,“ uvedla litoměřická policejní mluvčí Alena Romová. Jak dodala, u řidičů policisté po dopravní nehodě provedli dechovou zkoušku, která měla v obou případech negativní výsledek. Kolem jedenácté hodiny dopolední byl provoz v křižovatce Smetanova – Fibichova plně obnoven.

Místní obyvatelé: pomohlo by značení
Jak na místě nehody prozradili tamní občané, během posledních dvou měsíců je to na této křižovatce už třetí dopravní nehoda. Řidiči, vyjíždějící z ulice Fibichova do ulice Smetanova tu musejí kvůli profilu křižovatky najet až za její hranici, tady pak může dojít ke střetu vozidel. Celému problému by podle obyvatel, kteří na křižovatce bydlí, pomohlo vodorovné značení, označující hranici křižovatky.

Některé svislé dopravní značení je navíc snadno přehlédnutelné, zakrývají ho totiž stromy. V místě mají většinou problémy řidiči, kteří sem zabloudí z dálnice D8 nebo blízkých objízdných tras. Ti, kteří Lovosice znají, si tudy zase krátí cestu na Teplice, aby nemuseli stát v kolonách aut z centra směrem na Most.

Řidiči musejí mít vždy přehled
Nápravu situace na Holoubkově přislíbil vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Lovosicích Jiří Bouček.

„Chystáme se na místo nehody a zjistíme, co by se dalo pro zlepšení situace udělat,“ řekl Deníku Jiří Bouček. Podle něj je však v těchto situacích vždy na řidiči, kdy a jak do nepřehledné křižovatky vjede. Postřehy místních obyvatel však prý lovosický odbor dopravy určitě vezme v potaz a bude se snažit situaci na Holoubkově řešit. Zklidnění situace v této místní části města však pomůže až dokončení dálnice D8 za hranice Lovosic.

Autoři: Miroslav David a Karel Pech