"Od osmi hodin evidujeme pět dopravních nehod. Nejvážnější byla v obci Lukov u Úštěka, kde se čelně srazil osobní automobil s nákladním," řekla ČTK litoměřická policejní mluvčí Pavla Kofrová.

V Terezíně pak například sjelo auto do příkopu (viz. fotografie).

Podle silničářů je většina silnic sjízdná. "Pokud jsou někde problémy, tak na místních komunikacích, naše silnice jsou ošetřené," uvedla provozní náměstkyně Správy a údržby silnic Ústeckého kraje Lenka Holovská.

V kraji od rána silně sněžilo, ve městech napadlo až pět centimetrů sněhu.

Hromadná dopravní nehoda komplikovala od rána provoz také v širším centru Ústí nad Labem. V Klíšské ulici havarovalo sedm osobních aut,  což potvrdila mluvčí ústecké policie Valerie Bartošová.

"Nehoda nemá vážné následky, obešla se bez zranění," řekla na dotaz ČTK. Příčina zatím není známá, silnice ale byla zřejmě namrzlá, v Ústí nad Labem v době nehody i silně sněžilo. Podle Bartošové se jen na Ústecku stalo od rána deset dopravních nehod.

Nehoda komplikovala i provoz na hlavním silničním tahu z Ústí nad Labem na Děčín. U obce Povrly se srazila dvě osobní auta, zraněné odvezla záchranná služba do ústecké nemocnice.

Další nehody se staly na Mostecku a Lounsku.