Nejhorší byla situace u exitu 29 dálnice D8 poblíž Roudnice nad Labem. Na nadjezdu tam postupně havarovalo šest aut a silnice zůstala uzavřená. Tři lidé se zranili.

Mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník uvedl, že zranění byli převezeni do roudnické nemocnice. „Vyšetření na chirurgickém oddělení nepotvrdila podezření na středně vážná zranění. Pacienti po nehodě utrpěli pouze lehká zranění,“ uvedl Voleník.

Mluvčí policie Petra Trypesová popsala, že na nadjezdu došlo k první nehodě okolo půl sedmé ráno, kdy se tam střetla dvě osobní auta. Třetí vozidlo zastavilo, ale narazilo do něj zezadu čtvrté. Poté se na místě srazila ještě další dvě auta. Úsek policisté uzavřeli a odkláněli dopravu.

Podle informací Deníku byla vozovka na přemostění namrzlá. Ranní teploty se na Roudnicku pohybovaly okolo nuly a objevovaly se mlhy. Zda ale k nehodám došlo kvůli nepříznivému počasí, není podle Petry Trypesové zatím jasné. „Přesné příčiny nehod jsou nyní předmětem vyšetřování,“ poznamenala.

K další ranní nehodě došlo rovněž na Roudnicku. Na silnici mezi Klenčí a Vražkovem se okolo sedmé hodiny čelně střetla dvě osobní auta. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného systému. Zranili se při ní dva lidé. I ty záchranáři převezli na chirurgii nemocnice v Roudnici nad Labem. „Obě zranění byla lehčího charakteru,“ informoval Prokop Voleník.

Zítra, v pátek 15. listopadu, by mohl řidičům cestu komplikovat silný vítr. Pozor by si až do sobotního rána měli dát především při cestě do východní části Čech, oznámili to na svém webu meteorologové.