Ford Mondeo zezadu narazil do fabie a ta po střetu skončila na svodidlech a vzplála. Oba lidé uvnitř uhořeli. Ve fordu se zranil jeden člověk.

Tragickou událost potvrdila Šárka Poláčková ze severočeské policie. Dálnice byla kvůli vyšetřování tragédie přes čtyři hodiny uzavřená. Totožnost cizinců policie zjišťuje.

Bezpečný úsek

Paradoxní je, že ústecká část dálnice D8 vykazuje naprosté minimum nehod. Minimální počet nehod potvrdil i vedoucí oddělení dopravní policie na Ústecku Karol Kočárek.

Podle předběžných policejních statistik dopravní nehodovosti od ledna do konce května tohoto roku došlo na dálničním úseku jenom ke 41 dopravním nehodám, při kterých se zranili lehce dva lidé. Nikdo do nedělní tragické nehody na dálnici na Ústecku nebyl těžce zraněn, ani nezemřel.

Naproti tomu ve zbytku ústeckého okresu policie vyšetřovala 617 nehod, při kterých 2 lidé zahynuli, 25 bylo těžce a 125 lehce zraněno.

Tragédie roku 2007

K podobné tragédii jako v neděli v noci došlo na Ústecku v květnu roku 2007. Tehdy při dopravní nehodě uhořeli tři lidé na čtyřproudé silnici u Řehlovic v havarovaných autech Ford Tranzit a VW na silnici I/13 mezi Teplicemi a Ústím nad Labem.

Tehdy jela chybně v protisměru asi 3,5 kilometru dvě vozidla s pracovníky firmy na cestě za montáží osvětlovací techniky, než došlo ke srážce s protijedoucím osobním vozem.

Aby se v budoucnu snížila možnost přehlédnutí dopravního značení a havárie, dohodla se Policie ČR s Ředitelstvím silnic a dálnic na dalším dopravním značení.