Včelaři se pochlubili včelími produkty a zejména svým kvalitním medem. Od návštěvníků získal největší přízeň med litoměřického včelaře Tomáše Lisce, od včel, ze stanoviště v Lovečkovicích. Velkou a zajímavou škálu jedno-druhových medů od akátu, lípy, slunečnice atd., představil včelař Ing. Jan Jindra z Roudnice nad Labem. Velký zájem návštěvníků byl u vytáčení medu z čerstvého díla včel předsedy ZO ČSV,z.s. Litoměřice, přítele Jiřího Perglera.
Lovosičtí včelaři nabídli návštěvníkům rozličné propagační materiály o včelaření a včelích produktech v souvislosti z pozváním na stálou expozici „Včelařství v Českém středohoří na zámku Skalka ve Vlastislavi". Návštěvníci se tak dověděli mnohé poznatky o včelaření, které patří ke kulturní tradici naší země. Pozvání na Skalku od lovosických včelařů platí i pro agenturu pro cestovní ruch v destinaci Českého středohoří a Podřipska, které mělo svůj stánek v jejich sousedství u vchodu.
Velký zájem návštěvníků medobraní měl i stánek medových perníčků manželů Nebeských z Roudnice nad Labem a včelařských produktů Včelařství Dobrovolných ze Stvolínek u České Lípy. Nejmladší návštěvníky upoutaly výrobky z včelího vosku z chráněné dílny společnosti Camphill na soutoku, z.s. Zájemci si zde mohli vyrobit pod dohledem včelařky, přítelkyně Mourečkové z Lovosic, krásnou svíčku.
Chuť medu byla doplněna i chutným občerstvením, nabízeným u stánku Minipivovaru Labuť. Medové pivo, bramborák a opečená klobása chutnala mnohým návštěvníkům medobraní i litoměřickým včelařům, kteří zde přebírali léčivo pro ošetření svých včel. Upoutala i ukázka zateplených úlů ve stánku lovosických včelařů a informace Aloise Staňka o paropropustném víku u zateplených úlů z Jamného nad Orlicí.
Lze očekávat i další vzájemnou spolupráci včelařů a široké veřejnosti. V březnu příštího roku bude zajímavá odborná přednáška o včelaření v Kulturním středisku Lovoš v Lovosicích. Besedovat se zájemci bude ředitel Výzkumného ústavu včelařského Dr. Ing. František Kamler. Těšíme se na vás.
Za lovosické včelaře Alois Staněk