Lidé ve Štětí se bouří: radní vypsali konkurz na místo šéfa domu dětí a mládeže! Nová praxe? Nad ní se pozastavuje nejméně 866 občanů města. Ti jsou aspoň podepsaní pod peticí proti vypsání výběrového řízení a za podporu stávající ředitelky DDM Drahomíry Pištorové.

Rozhořčení občané si to přišli s radními vyříkat na poslední zastupitelstvo. Na jednání se jich zastalo i několik zastupitelů. Radní ale pohotově argumentovali. Vypsaného konkurzu se ostatně nebojí ani stávající ředitelka DDM.

Ilustrační foto.
Domu dětí a mládeže ve Štětí vadí konkurz na nového ředitele

Jaroslav BalvínZdroj: Deník/Karel Pech

Petenti tvrdí, že Pištorová vykonává funkci svědomitě. Kontroly města ani České školní inspekce nenašly žádné mouchy. A hlavně proč ona, když nedávno byli ředitelé ostatních příspěvkovek města automaticky potvrzeni?

Radní připustili, že ve Štětí jde o určité novum. K výběrovému řízení ale mají své důvody. Do DDM se sype z městské kasy podstatná částka a zařízení stojí před novými výzvami, otázkami i konkurencí. Chce to prý mít na stole kloudnou koncepci, jak dál.

Tak proč nenechat prostě napsat novou koncepci Pištorovou? To chtějí vědět lidé. Spravedlivý konkurz, kam se může přihlásit nejen ona, ale také lídři s jinou vizí, je ale určitě lepší řešení. Ostatně pokud vyhraje, vyjde s daleko silnějším mandátem, než měla doteď.

Stávající ředitelka si váží podpory maminek i podřízených, které petici iniciovaly. Výběrového řízení se ale nebojí a bude se do něj snažit připravit co nejlepší koncepci. To je panečku přístup! Zas tak by totiž nepřekvapilo, kdyby se člověk v podobné situaci urazil a stáhl.

Petr Grézl a Renáta Langer, Naděje, Litoměřice
Sociální pracovníci: Sbírku jsme založili spontánně

Vedoucí pozice nemají být až za hrob. Jejich pravidelná obhajoba v konkurenci jiných zájemců by měla být samozřejmost. Vždyť i politici mají na to, aby se předvedli, zpravidla jen čtyři roky. Pokud ti štětští zvolí nového šéfa DDM špatně, lidé si to budou jistě pamatovat a vrátí jim to v příštích volbách.