Mohl si být jistý, že mu toho nejspíš moc nevydá a hlavně že ho zachytí kamery, kterými je vytížené místo na D8 prošpikované. Že ho pak velmi brzy dopadnou a čeká ho velmi pravděpodobně nepodmíněný trest.

Ještě v časech černobílého Hollywoodu a legendárních zločinců Bonnnie a Clyde něco takového jako vykrást pumpu možná dávalo smysl. A mohlo to dokonce působit romanticky. Tu dobu už ale odvál čas, máme forenzní genetiku i kamerové zabezpečení. Před tak silnými nástroji na jejich identifikaci si většina lupičů svou kořist moc dlouho neužije.

Pro ilustraci, k jak rychlému a nesmlouvavému procesu bývá podobná zoufalost určena, nemusíme chodit daleko. Minulý týden poslal soud do věznice s ostrahou na tři roky pachatele loupeže, k níž došlo zkraje února na lovosické benzínce. Soudce v komentáři verdiktu připomněl, že zločin loupeže, zejména ten na pumpě, společnost vnímá zvlášť negativně. Je totiž i dost případů, které naprosto zbytečně skončily tragicky.

Přepadená čerpací stanice na dálnici D8 u Siřejovic
Neznámý lupič přepadl čerpací stanici u Siřejovic, policie po něm pátrá

O tom, že se podobných činů dopouštějí zoufalí lidé, svědčí i tragikomický příběh pachatele lovosického přepadení. Maskoval se šátkem a kapucí, obsluze hrozil plastovou imitací zbraně a ještě se jí pořád omlouval, že svým nočním vpádem nemíní nic osobního. Loupil jen kilometr od svého bydliště, a i když si půjčil gumové rukavice od přítelkyně–kadeřnice, policie po něm na pumpě stejně našla biologické stopy.

Zadlužený muž, který neměl na nájem, si odnesl kolem 10 tisíc. Když je vložil na účet, sebrali mu je exekutoři. Jediné, co mu zbylo do doby, než ho dopadla kriminálka, byly Viceroyky, které si z benzínky „duchaplně“ odnesl spolu s drobnými. Ještě než dohasla poslední, ozvalo se neodbytné klepání na dveře. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Vzhledem k pokroku vyšetřovacích metod i kamerového zabezpečení je dnes snad tou nejzoufalejší právě loupež na benzínce.

Přepadená čerpací stanice v Lovosicích
Lupič z benzinky v Lovosicích nepřišel k soudu. Nemine ho v říjnu