Jako v počítačové hře. Tak si zřejmě na silnici připadal 19letý řidič, který si jedné březnové noci vyjel křížem krážem okreskami. Na konci jeho spanilé jízdy byl mrtvý chodec v Podsedicích.

Představme si náraz, na jehož konci je jistá smrt. Ta šlupka mohla mladíka probrat z iluze, že místo volantu drží herní konzoli. A mohl se začít chovat jako člověk. Bohužel, situace v něm naopak vzbudila ty nejhorší pudy.

Mladý muž to otočil. Myslelo mu to, došlo mu, že něco ztratil. Tak se ještě vrátil, u vyhasínajícího života chladnokrevně sebral nárazník a z místa nehody ujel. Žádná záchranka, žádná policie, žádná první pomoc.

Jaroslav Balvín„Hra“ teď ale pro něj skončila. Mladíka z Čížkovic po 14denním pátrání lapili policisté. Trochu z toho nárazníku totiž nepobral. I díky spolupráci s veřejností se auto i jeho majitel našli. Teď ho čeká soud a nejspíš i vězení.

Podle informací Deníku bylo podobných „hráčů“ v autě víc. Nejspíš podobná scéna jako při noční nehodě mercedesu, kvůli které museli na traumacentrum dva zranění mladíci. K tomu došlo u Solan týden před „smrťákem“ v Podsedicích.

Před měsícem zase poslal odvolací krajský soud v Ústí nad Labem na 3 roky za mříže mladou ženu za 3 mrtvé kamarády z předloňské tragické dopravní nehody u Úštěku.

Bouraček mladých řidičů s fatálními následky je poslední dobou moc. Brzy bychom se naštěstí mohli dočkat zásahu státu. Součástí návrhu novely silničního zákona je „řidičák na zkoušku“.

Dopravní experti nadto navrhují inspirovat se v Rakousku. Díky tamní propracovanější výuce řízení došlo u našich jižních sousedů k razantnímu snížení počtu mladých mrtvých řidičů.

Citelné pokuty a hrozba ztráty papírů, to bude na „hráče“ fungovat. A rozhodně nic nezkazíme ani tím, když mladé v autoškole trochu víc potrápíme.