Ve městech a na vsích se nebudou konat společná setkání u nazdobených a rozsvícených stromů a obejít se nejspíš budeme muset také bez vánočních trhů. Třeba ve Štětí trhy a kulturní program spojený s rozsvícením stromu v centru města vedení města letos neplánuje. Po setmění se první prosincový den strom a světelná výzdoba pouze rozsvítí.

Na vážkách jsou zatím v Roudnici a v Litoměřicích, kde jsou sice trhy naplánované, ale o tom, zda se uskuteční, rozhodne epidemiologická situace a aktuální vládní nařízení.

Doba adventu však není pouze o trzích, večírcích a tlačenicích v obchodech, ale je tradičně také dobou dobročinnosti. Nejrůznějších sbírek pořádaných na pomoc potřebným se koná hned několik. Rozzářit oči dětí, které v životě neměly takové štěstí, je možné například ve sbírce Krabice od bot. Právě do nich mohou dárci vložit hračky, výtvarné potřeby nebo oblečení. Zapojený je v ní i litoměřický Domov pro matky s dětmi.

Udělat radost můžete také lidem, kteří žijí na ulici a potěší je i taková samozřejmost jako teplé zimní boty. Může to znít banálně, ale solidarita s potřebnými je obzvlášť v současné době velmi důležitá.