Litoměřicko je sice v Ústeckém kraji okres s dlouhodobě nejnižší nezaměstnaností, ale i zde se najdou ohrožené skupiny. Patří k nim také lidé se zdravotním postižením. Ti mohou nově využít služeb Poradny pro handicapované v Litoměřicích. „Chtěla jsem vytvořit něco, co by dokázalo napříč standardním sociálním systémem pomoci všem z této skupiny osob těžko hledajících práci,“ nastínila cíl ředitelka charity Karolína Wankovská.

Přestože doba pokročila, u potencionálních zaměstnavatelů nadále přetrvávají předsudky a obavy z poskytnutí práce lidem s handicapem. Přitom právě oni často disponují tím nejdůležitějším, a to motivací a chutí zapojit se do pracovního procesu.

Doba trvání je na dva roky, ale v ideálním případě by mohl pokračovat i nadále. Podobná pomoc je potřebná a v dnešní době i více než žádoucí. Poradna představuje ideální prostředek na lepší život. Lidé s postižením díky celé řadě aktivit mohou překonat strach a ostych a zvýšit si sebevědomí.

Navíc nalezení práce vede k začlenění do společnosti. Nikdo z nás by se neměl ocitnout na jejím okraji, ať už zdravý či s handicapem…